1367 (1067) 2019-05-24 - 2019-05-30

O dobrym życiu w mieście

Ponad połowa ludności całego świata żyje w miastach, a jednym z najważniejszych współczynników stała się jakość ich życia. W Gdyni podczas Real Estate Impactor przez dwa dni przedstawiciele miast, firm deweloperskich i biznesu rozmawiali o tym, czego oczekują mieszkańcy i jak uwzględnić ich potrzeby oraz oczekiwania.
Jakość życia jako usługa – to hasło przewodnie, wokół którego obracały się dyskusje podczas tegorocznej edycji Real Estate Impactor. To już trzecia odsłona kongresu organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Gdynia była partnerem strategicznym wydarzenia. - Jakość życia to temat idealny do tego, aby mówić o nim w Gdyni. Nasza strategia do 2030 roku jako cel horyzontalny stawia sobie jakość życia i próbujemy działać tak, aby był to ostateczny cel wszystkiego, co w mieście robimy – mówiła podczas powitania Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Jakość życia w ciągu dwóch dni została odmieniona przez wszystkie przypadki, uwzględniając różne punkty widzenia. Od wpływu opieki zdrowotnej, przez projekty urbanistyczne i społeczne po inicjatywy publiczne i prywatne.
W czasie imprezy wręczono nagrody, przyznawane przez redakcję „Rzeczpospolitej”, dla najbardziej spektakularnych i znaczących projektów, które zmieniają oblicze swojej okolicy.

  • ikonaOpublikowano: 23.05.2019 14:19
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.05.2019 14:19
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona