1367 (1067) 2019-05-24 - 2019-05-30

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym

Piątek to ostatnia szansa, by zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym filmy Festiwalu Millennium Docs Againts Gravity. Tuż po nim do sali kinowej wkracza Festiwal „Dwa Teatry”. Nowości filmowe w repertuarze w tym tygodniu to między innymi filmy „Podwójne życie” oraz „Glora Bell” ze znakomitymi aktorkami w rolach głównych – Juliette Binoche i Juliane Moore. W Kinie Studyjnym GCF nadal można oglądać również „Słodki koniec dnia” z Krystyną Jandą.
Najlepsze filmowe dokumenty z całego świata prezentuje Festiwal Millennium Docs Against Gravity, który w tym roku już po raz czwarty odbywa się również w Gdyni. Piątek to ostatni dzień przeglądu, zobaczyć można m. in. „Krainę miodu”, nagrodzoną już w Warszawie Grand Prix Banku Millennium.
Już po raz drugi GCF gości wybrane prezentacje konkursowe w ramach Festiwalu Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry”. Spektakle telewizyjne zaprezentowane zostaną 25 i 26 maja. W programie m. in. „Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy” w reżyserii Marka Bukowskiego oraz „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego.
Niedziela w Kinie Studyjnym GCF to kolejne spotkanie z malarstwem z cyklu „Sztuka w Centrum”. Tym razem film „Cezanne. Portrety życia”, który powstał na bazie wielkich wystaw twórczości Cézanne’a w National Portrait Gallery w Londynie, Musée d’Orsay w Paryżu i National Gallery of Art w Waszyngtonie. Ważną rolę w filmie odgrywają listy malarza i zdjęcia z miejsc na południu Francji, w których artysta mieszkał i pracował.
W sprzedaży są już bilety na kolejny seans filmowy w ramach Kina Przyjaznego Sensorycznie. To nowa oferta w programie GCF, skierowana do dzieci ze spektrum autyzmu oraz ich opiekunów, przystosowana do osób, które nie lubią zbyt głośnych dźwięków, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. Najbliższy seans Kina Przyjaznego Sensorycznie - film przyrodniczy BBC Earth „Podniebna podróż” odbędzie się 1 czerwca.
Szczegóły repertuaru filmowego Kina Studyjnego GCF są dostępne na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).

  • ikonaOpublikowano: 23.05.2019 13:18
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.05.2019 13:20
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona