1367 (1067) 2019-05-24 - 2019-05-30

Sukcesy gdyńskich stypendystów

W zeszłym roku odebrali z rąk prezydenta Wojciecha Szczurka i wiceprezydenta Bartosza Bartoszewicza stypendia dla uczniów z najlepszymi wynikami na polu naukowym, sportowym czy artystycznym. Dziś dwojgu z nich - Hannie Domańskiej i Mieszkowi Polnarowi możemy gratulować kolejnych sukcesów.
Gdyńska edukacja od lat jest jednym ze szczególnych powodów do dumy – kolejne roczniki przynoszą coraz to nowych uczniów, którzy osiągają świetne rezultaty i stawiają na rozwój. W grudniu 2018 roku aż 76 osób, z najlepszymi wynikami odebrało Stypendia Miasta Gdyni, które miały na celu zmotywować ich do dalszego działania. Na efekty nie trzeba było długo czekać.
Hanna Domańska ze Szkoły Podstawowej nr 48 i Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni otrzymała stypendium za osiągnięcia artystyczne. Podczas VIII Ogólnopolskich Prezentacji Gitarowych Hurra Gitarra w Świebodzinie zdobyła I miejsce w III grupie.
Natomiast Mieszko Polnar ze Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku, który otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, zaliczył już 3 udane starty w motocrossowych Zawodach Strefowych, gdzie za każdym razem stał na podium. 11 maja w Olecku odbył się motocrossowy Puchar Polski. Mieszko wywalczył 1. miejsce, w klasie mx65. Dzięki temu, że Mieszko otrzymał stypendium, mógł w ferie wyjechać i trenować z najlepszymi zawodnikami za granicą.
Gratulacje!

ikona