1370 (1070) 2019-06-14 - 2019-06-20

Delfiny podbijają Warmię i Pomorze

19 medali zdobyli młodzi pływacy KS Delfin podczas Wieloboju Szybkościowego w Gdańsku.
Najlepszymi zawodnikami w łącznej klasyfikacji zostali: Marta Wiśniewska (dzieci, 10 lat) oraz Patryk Jończyk (młodzik, 12 lat).
2. miejsce zajęła Stefania Kołodziejska (młodziki, 13 lat) oraz Laura Dembek (dzieci 10 lat), natomiast na 3. miejscu uplasowali się Tomek Boboryk (dzieci, 10 lat) i Jagoda Witt (dzieci, 11 lat).
Medale zdobywali także Błażej Dworakowski i Mariusz Gula.
W Olsztynie na pływalni 50-metrowej rywalizowali juniorzy młodsi podczas Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta.
Multimedalistą został Adam Zdybel, zdobywając sześć medali. Zawodnik trenera Przemysława Czokowa wygrywał na 100, 200, 400 m stylem dowolnym oraz 100, 200 m stylem motylkowym, drugie miejsce zajął na 50 m stylem dowolnym. Adam uzyskał tytuł najlepszego zawodnika zawodów. Na podium stawała Emilia Tofil, która była druga na 400 i 800 m stylem dowolnym.