1372 (1072) 2019-06-28 - 2019-07-11

Konkurs wiedzy o morzu

Za nami Międzywojewódzki konkurs wiedzy o morzu o puchar Prezesa Związku Miast i Gmin Morskich. Do dwóch finałów w Gdyni i Kołobrzegu zakwalifikowało się 60 uczestników.
Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z historii Marynarki Wojennej, wiedzy o Morzu Bałtyckim, gospodarce morskiej, geografii gmin i powiatów Bałtyku Południowego.
Zwycięzcami finału konkursu wiedzy o morzu w Gdyni na poziomie szkół podstawowych zostali: Patryk Lubański (I miejsce) i Hanna Piotrowska (II miejsce) z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Gdyni, III miejsce zajął Filip Sajko ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdyni Oksywie. Na poziomie szkół ponadpodstawowych liderami okazali się: Błażej Kerlin z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. II miejsce zajęła Kaja Dąbrowska, a III Błażej Wolski, oboje z Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku.
W Kołobrzegu triumfatorem ze szkół podstawowych został Maksymilian Żyta ze Szkoły Podstawowej w Mielnie. II miejsce zajęła Julia Ostrówka ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kołobrzegu, III miejsce zajął Patryk Wieruszewski z Mielna. Mistrzem w kategorii Szkół ponadpodstawowych został Eryk Sawalski z Gimnazjum nr 1, II miejsce zajęła Wiktoria Andrulonis z Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu, a III miejsce zajął Patryk Wichniewicz z Gimnazjum w Ustroniu Morskim.
Konkurs objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek. Pomysłodawcą konkursu, autorem pytań i zadań praktycznych był dr Jarosław Kłodziński.
Gratulujemy.

ikona