Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1372 (1072) 2019-06-28 - 2019-07-11

Lato w Gdyńskim Centrum Filmowym

„Pavarotti”, porywający dokument o życiu uwielbianego na całym świecie tenora, można oglądać przedpremierowo w Gdyńskim Centrum Filmowym. Kino Studyjne zaprasza również m.in. na filmy towarzyszące festiwalowi Gdynia Design Days oraz pokazy „Sztuka w Centrum”.
Luciano Pavarotti to legenda rocka w operowych wydaniu. Film „Pavarotti” zawiera nagrania występów oraz niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi bliskich: drugiej żony Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono.
Dwa filmy dokumentalne – „A to mój przyjaciel Robot” i „Strażnicy Ziemi” – oraz dwie fabuły: „Schyłek dnia” w reż. László Nemesa i nagrodzony Złotą Palmą dramat społeczny Kena Loacha „Ja, Daniel Blake”. Oto program autorskiego przeglądu filmowego, jaki towarzyszy festiwalowi Gdynia Design Days 2019. Na spotkania filmowe zaprasza Błażej Kroplewski. Codziennie od 8 lipca 11 lipca o godz. 18.00 w sali Goplana.
Na specjalne życzenie widzów GCF powraca do cieszącego się dużym powodzeniem cyklu filmowego „Sztuka w Centrum”. Podczas wakacji można zobaczyć filmy: „Młody Picasso” (4 lipca), „Degas. Umiłowanie perfekcji” (11 lipca), „David Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury” (18 lipca), „Henri Matisse. Wycinanki z Tate Modern w Londynie i MoMA w Nowym Jorku” (8 sierpnia), „Cezanne. Portrety życia” (22 sierpnia), „Van Gogh i Japonia” (29 sierpnia).
29 i 30 czerwca odbędzie się finał Festiwalu Filmów Nowomedialnych CINEramaFEST poświęconego szansom i zagrożeniom nowego układu medialnego, czyli tzw. mediów 2.0. To również zakończenie roku studentów kierunku Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na UG. Obejrzeć będzie można filmy dyplomowe studentów.
Bilety na film kosztują 18/15/12 zł (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą korzystać z wtorkowej promocji (przy zakupie biletu w kasie).
Repertuar dostępny na www.gcf.org.pl.

ikona