Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1372 (1072) 2019-06-28 - 2019-07-11

Ostatnie dni, by głosować w Budżecie Obywatelskim

Jeszcze tylko do poniedziałku, 1 lipca, można wybierać projekty dzielnicowe i miejskie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2019. Wystarczy wejść na stronę bo.gdynia.pl. Można też skorzystać z pomocy w jednym z punktów, które przez najbliższe dni będą działać w całej Gdyni.
Do poniedziałku 1 lipca gdynianie mogą wybierać spośród aż 260 projektów dzielnicowych i 15 miejskich. Te, które zyskają w głosowaniu największe poparcie i których wartość nie przekroczy puli środków przewidzianych czy to dla danej dzielnicy, czy to dla projektów ogólnomiejskich, zostaną zrealizowane. Wartość wszystkich wybranych w głosowaniu może sięgnąć 10 158 500 złotych, bo taka jest tegoroczna pula BO.
W dzielnicy, w której po zakończeniu głosowania frekwencja będzie najwyższa, zrealizowany zostanie duży projekt: kolejny z najwyższą liczbą punktów.
By zagłosować, potrzebny jest dostęp do internetu: w komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym. Projekty wskazujemy na stronie bo.gdynia.pl.
Jeśli ktoś nie ma możliwości skorzystania w domu z sieci, potrzebuje pomocy podczas głosowania czy chciałby zaczerpnąć dodatkowych informacji o Budżecie Obywatelskim, może skorzystać ze wsparcia pracowników Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni i członków „lotnych brygad’. W najbliższych dniach będzie ich można spotkać m.in.:
28.06 w godz. 14.00-19.00 – przed Nocnym Biegiem Świętojańskim;
29.06 – Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar BO – plaża Śródmieście. Ostatnie zapisy możliwe w godz. 8.00- 9.00, rozgrywki w godz. 10.00-14.00.
28-30.06 – w centrach i galeriach handlowych Riviera, Batory i Szperk, w godz. 10.00-20.00
– codziennie – specjalny punkt BO w alei Topolowej: do 1 lipca w godz. 10.00-18.00;
Można też głosować w miejskich jednostkach i instytucjach, w godzinach ich pracy:
– Laboratorium Innowacji Społecznych (ul. Żeromskiego 31)
– UrbanLab: al. Zwycięstwa 96/98 (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek IVA, u zbiegu z ul. Stryjską)
– Młodzieżowe Centrum Designu i Innowacji „Wymiennikownia”: ul. Kartuska 20 B
– Urząd Miasta Gdyni: al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 (hol na parterze);
– Centrum Aktywności Seniora: ul. 3 Maja 27/31;
– Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych: ul. 3 Maja 27/31;
– rady dzielnic;
– filie Biblioteki Gdynia.
Po wejściu na stronę bo.gdynia.pl i przejściu do podstrony głosowania podajemy numer PESEL oraz imię ojca; wybieramy dzielnicę, o rozwoju której chcemy decydować (nie musi być to dzielnica, w której mieszkamy) wskazujemy maksymalnie pięć projektów dzielnicowych i maksymalnie pięć projektów miejskich, a następnie szeregujemy je od najważniejszego do najmniej istotnego – przypisując im liczby od 1 do 5.
Po zakończeniu jednego głosowania można od razu przejść do drugiego lub zostawić je na później. Mowa tu o głosowaniu na projekty dzielnicowe i miejskie. W takiej sytuacji znów konieczne będzie wpisanie na stronie swoich danych.
W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy w Gdyni, bez względu na wiek. W praktyce oznacza to, że każdy głosujący powinien być zameldowany w Gdyni lub znajdować się w rejestrze wyborców. Kto nie spełnia żadnego z tych warunków, może dopisać się do listy głosujących w Budżecie Obywatelskim. Wystarczy wydrukować, wypełnić i podpisać specjalne oświadczenie.
Można je pobrać ze strony bo.gdynia.pl, jest też dostępne w: Laboratorium Innowacji Społecznych i UrbanLabie.
Oświadczenia trzeba złożyć osobiście, w wersji papierowej.
Oświadczenia składane przez osoby niepełnoletnie muszą zostać podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych.
Deklarację mogą również wypełnić cudzoziemcy mieszkający w Gdyni.
Więcej na www.bo.gdynia.pl.

  • ikonaOpublikowano: 27.06.2019 12:57
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 28.06.2019 10:12
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona