1372 (1072) 2019-06-28 - 2019-07-11

Spektakle z morzem w tle

29 czerwca Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprosi po raz 24. na Scenę Letnią w Orłowie, gdzie przez półtora miesiąca wystawiać będzie spektakle z morzem w tle.
XXIV Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie zaprasza na spektakle z morzem w tle:
29, 30 czerwca oraz 4, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14 lipca o godz. 20.00 na spektakl muzyczny „Osiecka. Archipelagi” w reż. Jacka Bały.
Wakacyjny rejs Batorym ku lepszemu światu, a na pokładzie plejada barwnych postaci i gwiazda wieczoru. Spektakl muzyczny w oparciu o znakomite teksty najpopularniejszej polskiej tekściarki i poetki Agnieszki Osieckiej. 16 piosenek, które stają się pretekstem do opowieści. Jest rok 1980. Ludzie różnych narodowości, w różnych sytuacjach życiowych, spotykają się na statku, aby coś w swoim życiu zmienić, od czegoś uciec, kogoś poznać, żeby odszukać siebie lub się zatracić. Usłyszymy największe przeboje, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka, m.in.: „Małgośka” do muzyki Katarzyny Gaertner, „Czy te oczy mogą kłamać” Jana Pietrzaka, „Sing Sing” Jacka Mikuły oraz kilka utworów mniej znanych: „Czarne perfumy” Przemysława Gintrowskiego, czy „Mówiłam żartem” Jarosława Abramowa Newerly. Wspólna, teatralna podróż z Osiecką i jej przebojami.
9 lipca o godz. 20.00 na sztukę „Żółta Łódź Podwodna” Pawła Huellego w reż. Krzysztofa Babickiego. Spektakl grany na „Darze Pomorza”.
Legenda światowej muzyki rozrywkowej. The Beatles. I ich charyzmatyczny lider – John Lennon. Nieśmiertelne przeboje, skomplikowana przyjaźń i miłość, która zagroziła zespołowi. Czy wspomnienia rozmarzonych fanek czwórki z Liverpoolu pomogą rozwikłać tajemnicę ich sukcesu, rozpadu i jednej z największych zbrodni w branży muzycznej – zabójstwa Lennona?
10, 31 lipca o godz. 20.00 na spektakl „Bóg mordu” Yasminy Rezy w reż. Tomasza Mana.
Czarna komedia małżeńska pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów oraz zaskakujących sytuacji, w której tekst staje się pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. Spektakl grany w kawiarence na Scenie Letniej w Orłowie.
Więcej na www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona