Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1372 (1072) 2019-06-28 - 2019-07-11

Zmiany w organizacji ruchu – Nocny Bieg Świętojański

Wieczorem i w nocy z piątku na sobotę 28 i 29 czerwca odbędzie się „Nocny Bieg Świętojański”. W związku z tym nastąpią zmiany w organizacji ruchu:
28 czerwca od godz. 18.30 do ok. 4.00 29 czerwca wyłączone z ruchu będą ulice: Olimpijska, Sportowa, Wileńska i Kazimierza Górskiego (odcinek pomiędzy Drogą Gdyńską a Sportową).
– dodatkowo od godz. 21.30 28 czerwca zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Małokacka-Stryjska od skrzyżowania z ul. Halicką.
– pomiędzy godz. 23.00 a 2.30 wyłączone zostaną całkowicie z ruchu następujące ulice: Kazimierza Górskiego (od hali Gdynia Arena do skrzyżowania z Kielecką), Kielecka, Rolnicza, Stryjska (odcinek od skrzyżowania z Legionów do Halickiej), al. Zwycięstwa (od skrzyżowania ze Stryjską do Świętojańskiej), Świętojańska (od skrzyżowania z al. Zwycięstwa do Żwirki i Wigury), Władysława IV (od skrzyżowania z al. Zwycięstwa do skrzyżowania z Kilińskiego), al. Marsz. Piłsudskiego (odcinek pomiędzy Władysława IV a wjazdem na Drogę Gdyńską), Władysława IV (pomiędzy skrzyżowaniami z al. Marsz. Piłsudskiego a al. Zwycięstwa).
Z uwagi na zamknięcie dla ruchu al. Zwycięstwa w kierunku Śródmieścia z południowych dzielnic Gdyni i w przeciwnym kierunku możliwy będzie objazd Drogą Gdyńską. Ruch na Drodze Gdyńskiej zostanie miejscowo zawężony do jednego pasa ruchu, z uwagi na poruszających się trasą biegu zawodników. Z uwagi na obecność pieszych należy zachować szczególną ostrożność i ograniczyć prędkość poruszających się pojazdów.
Ruch na poszczególnych ulicach i ich odcinkach będzie sukcesywnie przywracany po zakończeniu biegu. Kierowcy proszeni są o podporządkowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli organizatora imprezy (Gdyńskie Centrum Sportu).
Informacja odnośnie zmian w trasach i rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej dostępna jest na stronie Zarządu Komunikacji Miejskiej www.zkmgdynia.pl.

ikona