Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1373 (1073) 2019-07-12 - 2019-07-25

Lato w Gdyńskim Centrum Filmowym

Dużo filmów dla najmłodszych widzów, dokumenty muzyczne oraz poświęcone gwiazdom światowego malarstwa, a także sporo nowości filmowych – Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowym nie zwalnia tempa podczas wakacji.
Dla dzieci przygotowano specjalny program filmowy. Od 15 do 19 lipca mogą zobaczyć filmy: „Mała Akademia BBC Earth: Dzika Afryka”, „Dzień czekolady”, „Jestem William”, „Łowcy czarownic”, „Hej, sokoły!”.
W związku z popularnością Festiwalu Millennium Docs Against Gravity przez całe lato GCF zaprasza na jego wybrane hity, których wspólnym mianownikiem jest muzyka. 14 lipca na dokument „I am the Blues”, a 6 sierpnia „Strike a pose. Tancerze Madonny”.
Na życzenie widzów GCF powraca do cyklu filmowego „Sztuka w Centrum”. Tworzy go seria filmów dokumentalnych, prezentujących wybrane wystawy tematyczne, zrealizowane w najważniejszych muzeach i galeriach świata. Podczas wakacji zobaczymy filmy: „David Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury” (18 lipca), „Henri Matisse. Wycinanki z Tate Modern w Londynie i MoMA w Nowym Jorku” (8 sierpnia), „Cezanne. Portrety życia” (22 sierpnia), „Van Gogh i Japonia” (29 sierpnia).
Wśród nowości w repertuarze są: „Yesterday” i „Supa Modo”. Oglądać nadal można m.in. filmy: „Pavarotti”, „Midsommar. W biały dzień” i „Pamiątki Claire Darling”.
Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Repertuar na stronie www.gcf.org.pl.

ikona