Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1373 (1073) 2019-07-12 - 2019-07-25

O środowisku na Globaltice

Wiele już powiedziano na temat ekologii oraz o segregacji odpadów, jednak zdobytej wiedzy i praktycznych umiejętności nigdy dosyć.
Dlatego też, jeżeli jesteś osobą, której bliskie są tematy ochrony środowiska – w skali lokalnej i w skali globalnej, chcesz wiedzieć więcej jak w Gdyni dbamy o środowisko gospodarując odpadami komunalnymi, nauczyć się nowych rozwiązań lub może poznać te, które z powodzeniem i korzyścią funkcjonują od lat – odwiedź stoisko Wydziału Środowiska Urzędu Miasta w dniach 17-21 lipca na festiwalu Globaltica.
Stoisko edukacyjno-informacyjne Urzędu Miasta „WYRZUCAM.TO” to doskonałe miejsce by porozmawiać z przedstawicielami Wydziału Środowiska o systemie gospodarki odpadami w mieście oraz o czekających nas od przyszłego roku zmianach.
Zapraszamy również na warsztaty z zakresu „less waste”, które odbędą się w sobotę 20 lipca. Podczas warsztatów dowiesz się, jak ograniczyć ilość odpadów, przestać marnować rzeczy, które już posiadasz, jak własnoręcznie zrobić między innymi wielorazowe waciki do demakijażu lub biżuterię z plastikowych butelek.
Możesz również dać drugie życie siatkom-reklamówkom oraz poznać domowe sposoby na ograniczenie zużycia plastiku. Godzinne zajęcia poprowadzi Magdalena Jędrzejak.
Nie obowiązują zapisy, ale ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na www.globaltica.pl/program.

ikona