Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1373 (1073) 2019-07-12 - 2019-07-25

Robert Kubica będzie ścigał się w Gdyni

Największa motoryzacyjna impreza w Polsce – Verva Street Racing – odbędzie się 24 i 25 sierpnia w Gdyni. Gwiazdy sportów motorowych będą jeździć, ścigać się, a nawet latać. Organizatorzy zaplanowali atrakcje m.in. pokazy załogi Orlen Team, w tym Roberta Kubicy, który w Gdyni pojawi się z kolegą ze stajni ROKiT Williams Racing, Georgem Russellem.
Verva Street Racing to niezwykłe wydarzenie w skali kraju, dlatego tym bardziej cieszymy się, że odbędzie się właśnie w naszym mieście – mówi prezydent Wojciech Szczurek.
Jubileuszowa odsłona imprezy obfitować będzie w spotkania z mistrzami, prezentacje pojazdów wyścigowych, rajdowych, militarnych i zabytkowych, a także samochodów przyszłości. Na specjalnie przygotowanej plaży będzie można poczuć adrenalinę, jaką wyzwala ściganie się w samochodzie terenowym, które występują na Rajdzie Dakar. Do tego pokaz driftu w wykonaniu mistrzów, w tym Kuby Przygońskiego, stuntu motocyklowego i wiele innych motoatrakcji z udziałem m.in. Macieja Giemzy, Adama Tomiczka i Kacpra Wróblewskiego.
Wyjątkowym gościem będzie Robert Kubica, który pojawi się z bolidami zespołu ROKiT Williams Racing. Jedyny w historii Formuły 1 polski kierowca zaprezentuje swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze. Pojawi się również jego kolega z zespołu ROKiT Williams Racing George Russell.
Pokazy w ramach Verva Street Racing będzie można podziwiać na plaży, a także na głównych ulicach Gdyni.
Zaplanowano pokazy latania na motoparalotni z Wojtkiem Bógdałem oraz akrobacje samolotowe słynnej grupy „Żelazny”.
Szczegóły na www.vervastreetracing.pl.

  • ikonaOpublikowano: 11.07.2019 10:03
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.07.2019 10:05
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona