Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1373 (1073) 2019-07-12 - 2019-07-25

Tydzień Profilaktyki: Zdrowa Gdynia

Za nami czerwcowy Tydzień Profilaktyki. Z działań skorzystali zarówno specjaliści z dziedziny profilaktyki i uzależnień, jak i osoby niezwiązane zawodowo na co dzień z tego typu działalnością, mieszkańcy Gdyni. Dzięki takim wydarzeniom o profilaktyce się rozmawia, dyskutuje i działa. Obserwujemy wiele chętnych osób chcących zaangażować się w te aktywności – niezależnie od wieku, czy doświadczeń.
Tydzień Profilaktyki przyniósł wiele dyskusji na ważne tematy, między innymi: czynniki chroniące nas przed ryzykownymi zachowaniami, uzależnienia behawioralne (od czynności), korzystanie z gier wideo w obszarze ich potencjału, objadanie się, czy strategie udzielania wsparcia osobom w potrzebie. To tylko przykłady, ale podczas spotkań pojawiały się także inne wątki dotyczące pracy profilaktycznej.
Organizatorzy Tygodnia Profilaktyki dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w działania, koalicjantom, ale także uczestnikom i gościom, którzy zaistnieli podczas wydarzeń. Pamiętajmy, że działania profilaktyczne prowadzone są także w wakacje.
Koniec Tygodnia Profilaktyki to początek działania nowego portalu - Zdrowa Gdynia (www.zdrowagdynia.pl). Jego twórcy zachęcają do odwiedzin strony oraz sprawdzania aktualnych wydarzeń i tekstów.

ikona