Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1373 (1073) 2019-07-12 - 2019-07-25

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową „Przekaz” prezentującą działalność sceny alternatywnej w latach 80. ubiegłego wieku.
Ekspozycję będzie można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) do 29 września.
– na wystawę czasową „Piasek, woda, moda! Dawna Gdynia na plaży” w Galerii Klif to unikatowe fotografie życia towarzyskiego na gdyńskich plażach oraz modę lat 20. i 30. XX w. Wernisaż 12 lipca o 12.00 w Galerii Klif.
– na wystawę poświęconą Barbarze Hoff , 6. z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Zobaczymy liczne, często niepublikowane, materiały archiwalne: rysunki, projekty, fotografie, filmy z pokazów, a przede wszystkim oryginalne ubrania sygnowane metką Hoffland, wypożyczone z Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz wielu kolekcji prywatnych.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza:
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie;
– na wystawę czasową „Love Boat. Rozkosze rejsów „Stefanem Batorym” na fotografiach Hipolita Śmierzchalskiego”.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery;
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
– wystawę czasową „Polskie drogi do Wolności w znaczkach Podziemnej Solidarności”. To zbiory Grzegorza Wołoszczaka, kolportera znaczków.
Wystawa czynna do 21 lipca.
Szczegóły www.muzeummw.pl.
***
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza na wystawę prac malarskich „Kot na afisz” Anny Ciesielczyk.
Prace prezentowane są do końca lipca.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Jerzego Edwarda Stachury pt. „Pejzaż Nadmorski”. Wystawę można oglądać do 30 lipca od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w weekendy na życzenie. Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Ewy Krukowki pt. „Koty”.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w GCOP do 18 lipca.
***
W przestrzeni miasta na skwerze Kościuszki można oglądać wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” Fundacji „Dorastaj z nami” prezentowaną wiosną w Gdynia InfoBoksie.
***
W witrynach Centrum Integracja (ul. Traugutta 2) można oglądać wystawę fotografii „Spójrz mi w oczy”.
Wystawa jest efektem pleneru fotograficznego, który odbył się w Gdyńskiej Szkole Filmowej jako element kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.
***
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zapraszają na wystawę grafiki cyfrowej „7+2” na statku-muzeum „Dar Pomorza” (al. Jana Pawła II) do 5 sierpnia w godz. 10.00-18.00.
***
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę „Kaligrafia – sztuka Słowa”. Większość prac nawiązuje do cytatu z Ewangelii św. Jana „Na początku było Słowo”. Prace prezentowane są w bibliotece do końca sierpnia.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę grafiki cyfrowej „2 + 7”, która odbędzie się w lokalu artystycznym „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV) do 20 sierpnia w godz. 12.00-20.00.
***
Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni (ul. Władysław IV 51) zaprasza na wystawę „Przepostaciowienie”. Swoje prace pokażą: Teresa Baranowska, Krystyna Bielecka, Jadwiga Filipczak, Danuta Hencel, Barbara Letkiewicz, Ewa Lewandowska, Michał Owczarz, Renata Piekarska, Bogna Szpiller oraz prowadzący Władysław Pitala. Wystawę można oglądać do 16 sierpnia.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Wnętrze izby kaszubskiej” ze zbiorów gdyńskiego kolekcjonera Jerzego Zająca. Wystawę można oglądać w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) do 31 lipca w godzinach pracy.
Wstęp wolny.
***
Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza na wystawę prac olejnych Aldony Olańczuk w dniach 23 lipca-11 sierpnia. Wystawa czynna w sali na I pietrze od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00, w soboty w godz. 11.00-20.00 i niedziele w godz. 11.00-18.00.
***
W Miejskiej Informacji odsłonięto wystawę dokumentującą niespełna rok działalności Konsulatu Kultury pt. „Konsulat od kulis”. Prezentowane są na niej zdjęcia dokumentujące najciekawsze wydarzenia, pokazujące miejsca często niedostępne dla gości. Wystawa przypomina też bohaterów spotkań, spektakli i koncertów.
Ekspozycja czynna jest do 31 lipca w godzinach pracy Miejskiej Informacji (ul. 10 Lutego 24): od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00 i w weekendy w godz. 9.00-16.00.
Wstęp jest bezpłatny.
***
13 lipca o godz. 14.00 w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2) odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Anny Jarzyny, która swoje obrazy maluje na... starych żaglach. Wstęp wolny.

ikona