1378 (1078) 2019-09-06 - 2019-09-12

Nowe miejsce zabaw przy ul. Błękitnej

Szykuje się kolejna inwestycja dla najmłodszych gdynian. Na Oksywiu przy ul. Błękitnej rozpoczęła się budowa integracyjnego placu zabaw. Będzie nowocześnie, bezpiecznie i morsko. To kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego 2018 dedykowany dzieciom.
Dotychczasowy plac wymagał modernizacji, a także nowego spojrzenia na jego funkcję. Dlatego też wnioskodawczyni tego projektu, Wiktoria Janas, zdecydowała się w ramach obywatelskiej inicjatywy stworzyć przyjazne miejsce integracji dla najmłodszych mieszkańców swojej dzielnicy, które będzie również wspierało edukację.
Jak zmieni się plac zabaw przy Błękitnej:
– zostanie położona różnorodna nawierzchnia: syntetyczna, trawiasta, żwirowa oraz z kostki betonowej, a całość terenu będzie ogrodzona,
– zostaną zainstalowane różnorodne urządzenia: zestaw w kształcie statku, w którym znajdą się zjeżdżalnia, liny, koło, kompas, wejście wspinaczkowe, wejście linowe, podest, trap wspinaczkowy, bulaje i 3 panele zabawowe, kolejka, która umożliwi jazdę w obie strony i nie będzie hałasować, huśtawki (w tym bocianie gniazdo i huśtawki wahadłowe), piaskownica w kształcie kutra, bujak w kształcie rekina, trampolina, karuzela, półkule gumowe, stolik, gra w klasy.
Wszystkie urządzenia będą miały wymagane atesty i zabezpieczenia, będą wykonane z trwałych materiałów, aby nie ulegały korozjom i wyposażone w powierzchnię antypoślizgową, a do tego zostaną zamontowane z zachowaniem bezpiecznych stref.
Projekt zakłada także montaż dodatkowego wyposażenia (ławek, stojaków rowerowych), które z pewnością docenią rodzice i opiekunowie. Wykonawca zapewnia, że jeszcze jesienią tego roku najmłodsi mieszkańcy Oksywia będą mogli aktywnie i bezpiecznie spędzać czas na swoim nowym placu zabaw.
W ramach wszystkich dotychczasowych edycji Budżetu Obywatelskiego oddano do użytku 14 placów zabaw w różnych lokalizacjach, 7 kolejnych placów zabaw zostanie oddanych do użytku najmłodszych gdynian do końca 2019 roku, 4 nowe projekty placów zabaw z BO 2019 będą realizowane w 2020 roku.

ikona