Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1378 (1078) 2019-09-06 - 2019-09-12

Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych

Po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi nastała pora na Gdynię jako gospodarza Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Towarowych. To już piąta edycja imprezy skierowanej zarówno do użytkowników i entuzjastów rowerów towarowych, jak i wszystkich tych, którzy są zainteresowani tym środkiem transportu.
Uczestnicy będą mieli m.in. szansę testować rowery i zapoznawać się z działaniami Gdyni w ramach projektów unijnych.
Podczas Zlotu będzie wiele okazji do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi miastami i organizacjami, dla których rowery towarowe to ważny element w codziennych podróżach.
Przejazd rowerowy z gdyńskim przewodnikiem Michałem Miegoniem to szansa, aby z siodełka roweru pokazać Gdynię z dużą liczbą ciekawostek i anegdot.
Podczas części warsztatowej prezentowane będą gdyńskie projekty związane z rowerami cargo, dobre praktyki innych polskich miast i organizacji, jak również plany związane z obecnością tego środka transportu w naszym otoczeniu. O zrównoważonej logistyce miejskiej opowie dr Daniel Kaszubowski z Politechniki Gdańskiej, a Jacek Tokarski z Wydawnictwa Wysoki Zamek przybliży rolę książek społecznie zaangażowanych.
Szczegółowy program znajduje się na stronie http://bit.ly/programzlotu2019.

ikona