1378 (1078) 2019-09-06 - 2019-09-12

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

W oczekiwaniu na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych można codziennie w Gdyńskim Centrum Filmowym oglądać filmy zarówno polskie, jak i te z całego świata. Kino Studyjne GCF zaprasza m.in. na przedpremierowy pokaz francuskiego dramatu „Dzięki Bogu” w reżyserii François Ozona.
Oparty na faktach nowy film twórcy „8 kobiet” czy „Podwójnego kochanka” to trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak ofiary pedofilii w Kościele we Francji organizują się po 30 latach, aby w końcu wymierzyć sprawiedliwość. Pokaz filmu „Dzięki Bogu” odbędzie się w piątek 13 września o godz. 20.00. Po seansie zaplanowano spotkanie z gośćmi.
Bosch, Munch, Rembrandt, Vermeer, Monet – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na nowy sezon dokumentalny „Sztuka w Centrum”. Co miesiąc w Kinie Studyjnym GCF będzie można zobaczyć kolekcję prac wybranego wybitnego malarza pochodzącą z jednego z najważniejszych muzeów na świecie. Nowy sezon otworzy w niedzielę 8 września, pokaz filmu „Osobliwy świat Hieronima Boscha”. Seanse o godz. 10.00 i 12.00. Bilet na jeden film z cyklu kosztuje 22 złotych. Na miejscu, w Kasie Kina Studyjnego GCF, można kupić karnet za 100 zł na całą serię pięciu pokazów.
Przedsmakiem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, rozpoczynającego się 16 września, może być wyjście do Kina Studyjnego GCF na film „Piłsudski”, który startuje w tegorocznym Konkursie Głównym. Na ekranach kin będzie już 13 września. W repertuarze są także między innymi filmy: „Ból i blask”, „Polityka”, „Letnie popołudnie”, „Na zawsze razem”, „Opowieść o trzech siostrach”.
Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).

ikona