1378 (1078) 2019-09-06 - 2019-09-12

Strażnicy miejscy świętowali

Prowadzą wiele działań na terenie miasta – od patrolowania ulic, przez dbanie o bezpieczeństwo podczas imprez masowych, po niesienie pomocy zwierzętom. 29 sierpnia Straż Miejska obchodzi swoje święto. Z tej okazji prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył mundurowym nagrody i awanse, będące podsumowaniem ich całorocznej pracy.
Mieszkańcy Gdyni spotykają funkcjonariuszy gdyńskiej Straży Miejskiej praktycznie codziennie. Są oni obecni w Urzędzie Miasta, gdzie dbają o bezpieczeństwo pracy magistratu, patrolują ulice, pilnują porządku związanego z parkowaniem i ruchem drogowym. Strażnicy interweniują zarówno w sprawach społecznych, jak i dotyczących środowiska, ekologii i zwierząt. Prowadzą także działalność edukacyjną i profilaktyczną. Lista realizowanych przez nich zadań jest bardzo długa, a każde z nich na swój sposób przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu życia w mieście.
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył strażnikom nagrody i awanse za wzorową pracę, sumienność i zaangażowanie w powierzane zadania.
- Codzienna Państwa służba w bardzo wielu wymiarach buduje autorytet Staży Miejskiej. Realizujemy w mieście bardzo wiele wyzwań i chciałbym serdecznie Państwu podziękować zarówno za te najważniejsze, codzienne działania, ale także za te wyjątkowe momenty, kiedy koncentrujemy wszystkie siły by mieszkańcy Gdyni i nasi goście czuli się szczególnie bezpieczni i zaopiekowani – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni podczas uroczystości - Życzę państwu satysfakcji z tego, co robicie każdego dnia. Jesteście państwo wyjątkową częścią rodziny samorządowej, która z jednej strony ma szczególną odpowiedzialność, ale i szczególną radość z tego, że mieszkańcy Gdyni dobrze czują się w swoim mieście.
Straż Miejska w Gdyni jako jedna z nielicznych formacji tego typu w Polsce pracuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W skład służb wchodzą jednostki patrolowo-interwencyjne, referaty dzielnicowe, referat profilaktyki, EkoPatrol, a także dyżurna służba przy Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Funkcjonariusze odpowiedzialni są za obsługę miejskiego monitoringu oraz współpracują z innymi służbami mundurowymi w mieście.

ikona