Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1378 (1078) 2019-09-06 - 2019-09-12

Wiadomości turystyczne

Rada Dzielnicy Kamienna Góra zaprasza w sobotę 7 września na ostatni w tym roku spacer pt. „Dom zdrojowy i wille letniskowe na dawnym Wzgórzu Focha”.
Trasa wycieczki: al. Marsz.Piłsudskiego, ul. Prusa, Ejsmonda, Moniuszki, Partyzantów oraz Legionów. Spacer poprowadzi dr historii Ewelina Marciniak.
Zbiórka o godz. 12.00 przed Domem Marynarza. Zakończenie spaceru ok. godz.14.00. Udział bezpłatny.
***
Klub Krajoznawcy-Podróżnika zaprasza na prelekcję Alicji Kubiak i Jana Kurzeli „Papua Zachodnia – Ostatnie pokolenie”.
Będzie to podróż do Papui Zachodniej śladami ostatnich „dzikich” plemion. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 9 września o godz. 17.30 w sali 213 Klubu Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1). Wstęp wolny.
***
Gdyński Klub Eksploracji Podziemnej i Stowarzyszenie Strzeleckie „Sagittarius” w Redzie zapraszają na dzień otwarty schronów przeciwlotniczych przy ul. Morskiej 189.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 września w godz. 11.00-16.00. Wstęp do schronów i opieka przewodników będzie bezpłatna. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka publiczna na remont górnego wejścia do schronu. Na gości będą czekać również ciekawostki militarne i kolekcjonerskie.
Dzięki prowadzonej społecznie od wielu miesięcy rewitalizacji i przyłączeniu prądu udało się przygotować kolejną podziemną atrakcję. W tym roku po raz pierwszy będzie można obejrzeć pomieszczenia drugiego schronu od strony ulicy Działdowskiej, które dotychczas nie były udostępniane do zwiedzania.
***
Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni oraz dr Jarosław Kłodziński zapraszają w sobotę 21 września na rodzinny spacer po podziemiach Gdyni.
Zgłoszenia na kilkukilometrowy spacer z przewodnikiem po miejscach zwykle trudno dostępnych przyjmowane są do 12 września na adres klodzinski.jaroslaw@wp.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Regulamin uczestnictwa na www.klodzinski.info.pl. Spacer odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Miejsce i godzina zbiórki zostanie podana uczestnikom spaceru.

  • ikonaOpublikowano: 05.09.2019 09:45
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.09.2019 09:46
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona