Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1378 (1078) 2019-09-06 - 2019-09-12

Wyprawki dla najmłodszych czytelników

Rozpoczyna się ogólnopolski projekt „Mała książka - wielki człowiek”, mający rozbudzać zainteresowania czytelnicze u najmłodszych. Bierze w nim udział ponad pięć tysięcy bibliotek z całego kraju, w tym Biblioteka Gdynia. Od września na jej małych czytelników czekają specjalne wyprawki.
Biblioteka uczy małego czytelnika samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo.
By pierwsza wizyta w bibliotece zapadła młodym czytelnikom w pamięć, organizatorzy ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” przygotowali dla nich Wyprawki Czytelnicze na dobry start. Będą one dostępne w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce, w tym w Bibliotece Gdynia.
Wyprawki są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i będzie można je otrzymać w każdej gdyńskiej placówce posiadającej dziecięcy księgozbiór (wyłączone są więc: Biblioteka Wiedzy, Biblioteka z Pasją i Wypożyczalnia Centralna). Wyprawkę będzie można otrzymać przy wypożyczeniu książki. Mogą ją dostać zarówno dzieci, które dopiero zapisują się do biblioteki, jak i te, które są już czytelnikami.
W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Więcej informacji na stronie internetowej www.wielki-czlowiek.pl.

ikona