Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1379 (1079) 2019-09-13 - 2019-09-19

Dary Ziemi w Parku Kolibki

26 edycja „Darów Ziemi” odbędzie się od 20 do 22 września w godz. 10.00-18.00 w Parku Kolibki.
Do Gdyni przyjedzie około 200 wystawców. W tym roku prezentowane będą wyłącznie polskie tradycyjne smaki i klimaty, ze szczególnym podkreśleniem bogatego regionu Śląska, m.in.: śląskie krupnioki i kołacze śląskie. Miłośnicy miodów będą mieli do dyspozycji miody z 20 wybranych pasiek z całej Polski: z Warmii i Mazur, Podlasia, Kurpiów, Białowieży, Wielkopolski, Kaszub, Bieszczad i Śląska. Do tego wybór wędlin z małych rodzinnych masarni z całej Polski, duży wybór serów krowich, kozich i owczych oraz wielki chlebów, nalewek, wybór przetworów, owoców i warzyw, ciast, soków, ryb...
W sobotę i niedzielę zakupom towarzyszyć będą koncerty Śląskiego Zespołu Muzycznego Jorgusie oraz 20-osobowego Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Katowickiego.
„Dary Ziemi” to także piknik rodzinny, ognisko i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje „parkowe”- zabawy, animacje i warsztaty uczące dzieci zachowań proekologicznych.
W sobotę 21 września o godz. 13.00 na scenie na Polanie Biesiadnej odbędzie się uroczyste wręczanie nagród i wyróżnień dla laureatów tegorocznego konkursu „Gdynia w Kwiatach”.
Na miłośników ogrodów czekać będą jesienne odmiany kwiatów, w tym wrzosów w wielu odmianach oraz krzewów, rododendronów, hortensji, pnączy, bylin wieloletnich, cebulki kwiatowe, a także meble ogrodowe.
Bilety - 6 zł, dzieci do lat 7 - wstęp wolny.
Więcej informacji na www.daryziemi.com oraz na www.facebook.com/Dary Ziemi.

ikona