1379 (1079) 2019-09-13 - 2019-09-19

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Biblioteka Śródmieście (Władysława IV 7/15) zaprasza 16 września o godz. 17.30 na kolejne spotkanie w cyklu Poniedziałki z prawem. Spotkanie pt. „Jak podzielić spadek? Sposoby działu spadku” poprowadzą Hanna Woźniak i Emilia Robak - prawniczki z Kancelarii Radców Prawnych Woźniak & Robak, współzałożycielki i współautorki bloga „Temida w rodzinie” o prawie cywilnym i rodzinnym, w którym się specjalizują.
W poniedziałki o godz. 16.00 Biblioteka Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) zaprasza na zajęcia „Hiszpański Junior”, w czasie których dzieci poprzez zabawę, naukę okolicznościowych piosenek i zwyczajów zapoznają się z podstawami języka hiszpańskiego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Biblioteka prosi o wcześniejsze zapisy drogą telefoniczną pod nr. 58 623 00 11.
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza na Dyskusyjny Klub Fantastyki, w ramach którego uczestnicy zajmują się szeroko pojętą fantastyką, poruszają tematy naukowe, futurystyczne, filozoficzne, ale również rozmawiają o fantastyce przygodowej i fantasy spod znaku magii i miecza. Tematem kolejnego spotkania - 17 września o godz. 17.00 - będą światy alternatywne.
Także 17 września o godz. 17.00 Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) zaprasza na teatrzyk „Baśnie i przypowieści Afryki dla dzieci”. Poczuj niezwykły rytm historii z gorącego lądu wybijany przez tam-tamy i tętent kopyt biegnących do wodopoju. Wsłuchaj się w opowieści szamanów i griotów przy wieczornych ogniskach. Spektakl wystawią Łowcy Słów.
Biblioteka Chylonia Centrum (ul. Kartuska 20b) zaprasza dzieci 18 września o godz. 11.00 na spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej, na którym mali uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób uniknąć niebezpieczeństw na drodze do szkoły. Dzieci w wieku poniżej 7 lat Biblioteka zaprasza pod opieką rodziców.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza dzieci wraz z rodzinami 19 września o godz. 17.00 na wyjątkowy spektakl w wykonaniu Teatru Fantazja. Magiczna Księga to bajka, która zachęca dzieci do czytania i szanowania książek. Akcja ma miejsce w starej Bibliotece. To właśnie tam nocą wszystkie książki ożywają i wychodzą z nich np. Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy Sierotka Marysia. Mali widzowie uczestniczą w spektaklu razem z aktorami. Spotkanie finansowane ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.
Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) zaprasza 19 września o godz. 17.00 na spotkanie Zakon Rycerzy Zaginionego Woluminu - klubu czytelniczego dla dzieci 7-12 lat. Spotkanie walecznych miłośników książek i gier. W trakcie spotkania uczestnicy będą rozmawiać o książce „Co ty mówisz. Magia słów czyli retoryka dla dzieci” Michała Rusinka. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 58 622 18 51.
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96-98) zaprasza 19 września o godz. 18.00 młodzież powyżej 12 lat na Jamm Session. Jeśli na karaoke czujesz się jak ryba w wodzie lub lubisz śpiewać lub grać, ale nie masz odwagi wystąpić solo dołącz do jam session. Mile widziane własne instrumenty.
W czwartki o godz. 16.00 Biblioteka Chylonia Centrum (ul. Kartuska 20) zaprasza na przygodę z planszówkami. Zabierz rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i przyjdź do biblioteki. Dzieci w wieku poniżej 7 lat Biblioteka zaprasza pod opieką rodziców.
Biblioteka Działki Leśne (ul. Warszawska 3) zaprasza na PonieDZIAŁKI z historią - prelekcje z Marcinem Szerle. 23 września o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie „Działki Leśne - dzielnica willowa”. Prelekcja połączona będzie z prezentacją materiałów archiwalnych, przedstawi dzielnicę na tle innych obszarów międzywojennej Gdyni. Spotkanie dofinansowane przez Radę Dzielnicy Działki Leśne.
26 września o godz. 17.30 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) zaprasza na spotkanie z Salcią Hałas. Salcia Hałas to laureatka Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza za debiutancką książkę "Pieczeń dla Amfy" (2017), za tę samą książkę nominowana do nagrody imienia Witolda Gombrowicza. W 2019 roku ukazała się jej nowa książka zatytułowana „Potop”. Wydarzenie współfinansowane ze środków Instytutu Książki.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza 27 września o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz – mistrzynią happy endów, która o poważnych sprawach potrafi pisać w lekkim stylu. Magdalena Witkiewicz to bestsellerowa polska autorka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka. Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki i Amerykanki.

ikona