1379 (1079) 2019-09-13 - 2019-09-19

„Formy Towarzyskie” – jesienny festiwal nad morzem

W dniach 20 września-24 listopada orłowska plaża i park Kolibki staną się scenerią interaktywnych projektów i sensorycznych spotkań. Rusza festiwal „Formy Towarzyskie”, czyli warsztaty, gra miejska, projekcje filmowe, spacery oraz mini plener fotograficzny.
Orłowska plaża i park w Kolibkach staną się scenerią sensorycznych spotkań, do których nie potrzeba fachowej wiedzy ani kuratorskiego komentarza. Wystarczy wybrać się na spacer.
Na potrzeby festiwalu zaprojektowano trzy interaktywne formy przestrzenne: świetlną, dźwiękową i widokową. Stworzą one malowniczy spacerowy szlak, pozwalający na nowo odkryć urodę Orłowa.
Pierwszym punktem na festiwalowej trasie będzie nieregularna, rozproszona forma świetlna, rozpięta pomiędzy drzewami na skraju parku, wskazująca i oświetlająca drogę na plażę. Będzie reagować na dźwięk i ruch zbliżających się do niej spacerowiczów, rozświetlając leśną ścieżkę.
Forma dźwiękowa umieszczona zostanie na plaży. Rolą tej uformowanej na kształt wielkoskalowej muszli lub jaskini instalacji będzie kondensowanie dźwięków morza. Posłuży nie tylko do nasłuchiwania, ale także do zaznaczania swojej obecności w przestrzeni.
Ostatnia z festiwalowych instalacji – forma widokowa – zachęci do obserwacji i kontemplacji nadmorskich widoków. Dzięki specjalnej soczewce, umieszczona na podwyższeniu podłużna kapsuła umożliwi podziwianie detali krajobrazu w zupełnie nowych, niedostępnych na co dzień okolicznościach, bez względu na warunki atmosferyczne.
W trakcie festiwalu Fundacja MOZI zaprasza do udziału w warsztatach dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz projekcjach filmowych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, alre obowiązuja na nie zapisy. Szczegółowy harmonogram oraz rejestracja na stronie www.formytowarzyskie.pl.
Wydarzenie organizowane przez Fundację Mozi współfinansowane jest przez miasto Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 12.09.2019 08:19
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.09.2019 08:20
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona