1379 (1079) 2019-09-13 - 2019-09-19

Rady Dzielnic zrealizują projekty zgłoszone do BO

Sześć gdyńskich rad dzielnic zdecydowało się na współfinansowanie realizacji dodatkowych projektów Budżetu Obywatelskiego 2019. Dzięki temu będą mogły zostać zrealizowane pomysły mieszkańców na m.in. budowę mostku weneckiego nad potokiem Cisowskim czy organizację kursu tańca na Wielkim Kacku.
Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 odbyło się na przełomie czerwca i lipca. Wśród zasad regulaminu, które w tym roku wprowadzono po raz pierwszy, była możliwość uzupełniania przez rady dzielnic brakujących kwot do realizacji pierwszych projektów „pod kreską”, czyli takich, które otrzymały kolejną największą liczbę punktów w głosowaniu, ale do ich realizacji nie wystarczyło funduszy z dostępnej puli środków.
Temat współfinansowania projektów BO przez rady dzielnic dyskutowano na sesjach we wszystkich dzielnicach. Decyzje o skorzystaniu z tej możliwości podjęło ostatecznie sześć rad, a w efekcie zrealizowane zostaną projekty:
– ułożenie chodnika zgodnie z trasami pieszymi mieszkańców dzielnicy wzdłuż ul. Okrężnej (Chwarzno-Wiczlino),
– rewitalizacja lasu pomiędzy ulicami Podgórską a Ledóchowskiego (Obłuże),
– organizacja warsztatów muzyczno-artystycznych, prozdrowotnych oraz spotkań autorskich w bibliotece (Pogórze),
– budowa kładki nad potokiem Cisowskim przy ulicy Modrzewiowej (Pustki Cisowskie-Demptowo),
– wyposażenie klubu dzielnicowego oraz organizacja zajęć dla mieszkańców SP 34 (Redłowo)
– organizacja kursu tańca (Wielki Kack).
Największa kwota z budżetu dzielnicy przeznaczona zostanie na Obłużu (blisko 290 tys. zł), a najmniejsza w Wielkim Kacku (425 zł).

ikona