1379 (1079) 2019-09-13 - 2019-09-19

Wiadomości turystyczne

Gdyński Klub Eksploracji Podziemnej i Stowarzyszenie Strzeleckie „Sagittarius” w Redzie zapraszają na dzień otwarty schronów przeciwlotniczych przy ul. Morskiej 189.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 września w godz. 11.00-16.00. Wstęp do schronów i opieka przewodników będzie bezpłatna. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka publiczna na remont górnego wejścia do schronu. Na gości będą czekać również ciekawostki militarne i kolekcjonerskie.
Dzięki prowadzonej społecznie od wielu miesięcy rewitalizacji i przyłączeniu prądu udało się przygotować kolejną podziemną atrakcję. W tym roku po raz pierwszy będzie można obejrzeć pomieszczenia drugiego schronu od strony ulicy Działdowskiej, które dotychczas nie były udostępniane do zwiedzania.
***
OPEC Gdynia i dr Jarosław Kłodziński zapraszają w sobotę 21 września na spacer po podziemiach Gdyni.
Zgłoszenia przyjmowane są do 18 września na adres klodzinski.jaroslaw@wp.pl. Regulamin udziału opublikowany jest na www.klodzinski.info.pl.
***
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni oraz dr Jarosław Kłodziński zapraszają na rajd po Oksywiu pod hasłem „Kopa pereł dla Jubilatki”.
Rajd odbędzie się 28 września. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września na adres klodzinski.jarosław@wp.pl.
Regulamin udziału w rajdzie opublikowany jest na www.klodzinski.info.pl.
***
Z okazji 100-lecia Szkolnego Ruchu Turystycznego SKKT-PTTK, Rada ds. Młodzieży OM PTTK w Gdyni zaprasza nauczycieli, zainteresowanych turystyką i opiekunów Szkolnych Kół SKKT-PTTK na coroczną naradę programowo-szkoleniową opiekunów.
Narada odbędzie się w poniedziałek 23 września o godz. 13.00 w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31).
***
Z okazji Światowego Dnia Turystyki, Rada ds. Młodzieży OM PTTK w Gdyni organizuje konkurs „Wiedzy o turystyce”.
Rada czeka na zgłoszenia szkół, które mogą delegować dwóch uczniów.
Konkurs odbędzie się w czwartek 26 września o godz. 14.00 (szkoły podstawowe) i o 14.30 (szkoły ponadgimnazjalne) w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31).

ikona