1379 (1079) 2019-09-13 - 2019-09-19

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową „Przekaz” prezentującą działalność sceny alternatywnej w latach 80. ubiegłego wieku. Ekspozycję można oglądać do 29 września.
– na wystawę czasową „Piasek, woda, moda! Dawna Gdynia na plaży” w Galerii Klif to unikatowe fotografie życia towarzyskiego na gdyńskich plażach oraz modę lat 20. i 30. XX w.
– na wystawę poświęconą Barbarze Hoff „Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Zobaczymy liczne, często niepublikowane, materiały archiwalne: rysunki, projekty, fotografie, filmy z pokazów, a przede wszystkim oryginalne ubrania sygnowane metką Hoffland, wypożyczone z Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz wielu kolekcji prywatnych. Wystawa jest czynna do 20 października.
– do 2 października na skwerze Kościuszki można oglądać wystawę: 75 zdjęć „Joachima” na 75. rocznicę Powstania Warszawskiego.
Wystawa pokazuje perspektywę gdynianina Joachima Joachimczyka ps. „Joachim”. Człowieka, który walczył w kampanii wrześniowej, potem działał w konspiracji. W trakcie Powstania Warszawskiego był korespondentem wojennym.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza:
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery;
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
***
W witrynach Centrum Integracja (ul. Traugutta 2) można oglądać wystawę stałą fotografii „Spójrz mi w oczy”.
Wystawa jest efektem pleneru fotograficznego, który odbył się w Gdyńskiej Szkole Filmowej jako element kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza do lokalu artystycznego „TYGIEL” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV) na wystawę malarstwa Andrzeja Sochy „Gdańsk - złote wrota Rzeczypospolitej”.
Andrzej Socha uprawia malarstwo sztalugowe, pastel, akwarelę, rysunek, sztukę użytkową. Wystawiał w Paryżu, Szwajcarii, Litwie i innych. Jego prace znajdują się w wielu galeriach i w kolekcjach prywatnych.
Wystawę można oglądać do 15 października.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę Grupy Malarskiej Fundacji FLY. Wystawę można oglądać do 27 września w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w weekendy na życzenie. Wstęp wolny.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia, zapraszają do obejrzenia wystawy rzeźb Józefa Semmerlinga oraz kaszubskich narzędzi użytku codziennego z prywatnych zbiorów gdyńskiego kolekcjonera - Jerzego Zająca.
Wystawę można oglądać do 30 września w siedzibie KFK (al. Marsz. Piłsudskiego 18) w godz. pracy.
***
Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 53) zaprasza na wystawę poplenerową prac malarskich.
Wernisaż odbędzie się 19 września o godz. 18.00. Wystawę można będzie oglądać do połowy października.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza 13 września o godz. 12.30 na otwarcie wystawy Janiny Gajskiej-Bruzdowicz „Przemiany”. Wystawa, towarzysząca 11. Baltic Mini Textile Gdynia 2019, potrwa do 3 października.

ikona