Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1381 (1081) 2019-09-27 - 2019-10-03

100% najlepszych maturzystów w Gdyni

Matura na 100%? Dla nich to pestka! 20 września w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się gala VI edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”, podczas której najlepsi maturzyści w Polsce, w tym absolwentka gdyńskiej „Trójki” otrzymali cenne nagrody, wyróżnienia i stypendia.
To wielka radość, że to właśnie Gdynia jest gospodarzem tego bardzo szczególnego spotkania. Polityka miasta, która od wielu lat traktuje oświatę jako najważniejszą inwestycję, przynosi znakomite efekty. – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Podczas uroczystej gali nagrodzeni zostali najwybitniejsi tegoroczni maturzyści. Wśród nich znalazła się Julia Jurkowska, absolwentka III Licem Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni.
W roku akademickim 2019/2020 zdolna absolwentka „Trójki” rozpocznie studia z zakresu neuroinformatyki na Uniwersytecie Warszawskim.
Podczas uroczystości obecni byli nie tylko laureaci i finaliści programu, ale także dyrektorzy ich szkół, przedstawiciele organów prowadzących oraz władz kuratoryjnych i samorządowych. „Matura na 100 Procent” to ogólnopolski projekt realizowany od kilku lat przez krakowską fundację „Zawsze warto”.

ikona