1381 (1081) 2019-09-27 - 2019-10-03

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
W czwartki o godz. 16.00 Biblioteka Chylonia Centrum (ul. Kartuska 20) zaprasza na przygodę z planszówkami. Zabierz rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i przyjdź do biblioteki. Dzieci w wieku poniżej 7 lat Biblioteka zaprasza pod opieką rodziców.
Biblioteka Działki Leśne (ul. Warszawska 3) zaprasza na PonieDZIAŁKI z historią – prelekcje z Marcinem Szerle. Spotkania dofinansowane przez Radę Dzielnicy Działki Leśne.
Biblioteka Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) zaprasza dzieci w poniedziałki o godz. 16.00 na zajęcia pt. Hiszpański Junior, na których zapoznają się z podstawami języka hiszpańskiego poprzez zabawę, naukę okolicznościowych piosenek i zwyczajów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagane wcześniejsze zapisy tel. 58 623 00 11.
Biblioteka Witomino (ul. Morskiego Pułku Strzelców 9) zaprasza 27 września o godz. 16.30 na spotkanie autorskie z Małgorzatą Sokołowską promujące nową książkę „Ciche bohaterki” o losach gdynianek w czasie II wojny światowej.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza 27 września o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz – mistrzynią happy endów, która o poważnych sprawach potrafi pisać w lekkim stylu. Magdalena Witkiewicz, bestsellerowa polska autorka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka. Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki i Amerykanki. Spotkanie w ramach projektu Obłuże Kulturalne.
Biblioteka Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) zaprasza 30 września o 17.00 na wspólne świętowanie Dnia Chłopaka. Zapraszamy dzieci na dużo ciekawych konkursów i wspólnych zabaw. Będą również konkurencje tylko dla chłopców. Na zakończenie chłopcy będą mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcie.
Biblioteka Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15) 30 września o godz. 17.30 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Poniedziałki z prawem”. Tym razem tematem będzie RODO w małej firmie - wprowadzenie do RODO. Spotkanie poprowadzą radczynie prawne Hanna Woźniak i Emilia Robak, współzałożycielki i współautorki bloga „Temida w rodzinie” o prawie cywilnym i rodzinnym, w którym się specjalizują.
Biblioteka Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) zaprasza 1 października o godz. 11.00 uczestników projektu „Rozwój usług społecznych w Gdyni” na zajęcia „Aktywny rodzic” – dla rodziców z dziećmi w wieku 1-3 lat. Zajęcia prowadzi Iwona Deyk.
Biblioteka Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) zaprasza 3 października o godz. 12.30 na spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz. Zostanie ono zorganizowane w ramach XVI edycji akcji Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza 3 października o godz. 17.00 na teatrzyk dla dzieci – Zosia Samosia w wykonaniu Teatru Fantazja. Spotkanie finansowane ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza w październikowe wtorki (1, 8, 15, 22, 29.10) na warsztaty literackie z Szymonem Jachimkiem „Napisz to na luzie” osoby od 15. roku życia.
Spotkania finansowane w ramach projektu „Obłuże kulturalne”. Obowiązują zapisy mailowe: filianr1@bibliotekagdynia lub tel. 58 625 08 16
***
Biblioteka Gdynia zaprasza na Noc Bibliotek. To ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z bibliotek i otwiera się dla czytelników w godzinach wieczornych i nocnych.
W Gdyni główne wydarzenia odbędą się 5 października w Bibliotece Śródmieście. W programie kiermasz książki używanej, czytanie w ciemnościach, wróżby z książek oraz kosmiczny koncert – „Voices of the cosmos”, podczas którego będzie można usłyszeć dźwięki kosmosu. Ponadto nocny dyżur bibliotekarzy, rozgrywki gier planszowych, warsztaty robienia przypinek i toreb bawełnianych.
Na wydarzenia w ramach akcji zaprasza także do Biblioteki z Pasją, na spektakl grupy teatralnej (NIE)FORMALNI i warsztaty teatralne (5.10, godz. 15.00) i Biblioteki Wzgórze, gdzie w przeddzień, (4.10, godz. 17.30) odbędą zajęcia dla dzieci, których tematem przewodnim będzie morze.
Więcej na stronie bibliotekagdynia.pl.

ikona