1381 (1081) 2019-09-27 - 2019-10-03

„Formy Towarzyskie” – festiwal nad morzem

Do 24 listopada orłowska plaża i park Kolibki będą scenerią interaktywnych projektów i sensorycznych spotkań. Rusza festiwal „Formy Towarzyskie”, czyli warsztaty, gra miejska, projekcje filmowe, spacery oraz mini plener fotograficzny.
Na potrzeby festiwalu zaprojektowano trzy interaktywne formy przestrzenne: świetlną, dźwiękową i widokową.
Pierwszym punktem na festiwalowej trasie jest nieregularna, rozproszona forma świetlna, rozpięta pomiędzy drzewami na skraju parku, wskazująca i oświetlająca drogę na plażę. Forma dźwiękowa umieszczona jest na plaży. Rolą tej uformowanej na kształt wielkoskalowej muszli lub jaskini instalacji jest kondensowanie dźwięków morza.
Ostatnia z festiwalowych instalacji – forma widokowa – zachęca do obserwacji i kontemplacji nadmorskich widoków. Dzięki specjalnej soczewce umieszczona na podwyższeniu podłużna kapsuła umożliwi podziwianie detali krajobrazu.
W trakcie festiwalu Fundacja MOZI zaprasza do udziału w warsztatach oraz projekcjach filmowych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązuja na nie zapisy. Harmonogram i rejestracja na www.formytowarzyskie.pl.
Wydarzenie organizowane przez Fundację Mozi współfinansowane jest przez miasto Gdynia.

ikona