Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1381 (1081) 2019-09-27 - 2019-10-03

Międzynarodowa konferencja „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni”

Gdynia jest już tradycyjnym miejscem debaty, dotyczącej dziedzictwa, ochrony i recepcji modernizmu w Gdyni, Europie i na świecie. Tym razem konferencja „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni. Architektura XX wieku – zachowanie jej autentyzmu i integralności” odbędzie się w dniach 3-5 października.
Początek obrad w czwartek i w piątek o godz. 10.00. W programie znalazły się 33 wystąpienia – w tym 14 uczonych z dziesięciu krajów europejskich i 19 badaczy z wszystkich ważniejszych ośrodków naukowych Polski. Miejscem konferencji jest Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98).
3 października od godz. 16.30 zaplanowano tzw. „blok gdyński”. Tę tematykę zaprezentuje pięciu prelegentów, a wystąpienia będą dotyczyły idei urbanistycznej Juliana Rummla i jej wpływu na plany Gdyni, zespołu mieszkaniowego ZUS przy ul. Partyzantów, architektury Redłowa i wreszcie gdyńskiej strategii formowania wspólnoty dziedzictwa.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Kto już się zapisał, zagwarantował sobie komplet materiałów konferencyjnych, ale przyjść można nawet w ostatniej chwili i nie ma konieczności rejestracji.
Program wydarzenia na gdynia.pl/zabytki.
Konferencja jest organizowana przez miasto przy współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej. Odbywa się pod patronatem DOCOMOMO International, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotr Gliński.

ikona