1381 (1081) 2019-09-27 - 2019-10-03

Międzynarodowe Zawody Tańca Irlandzkiego „ISTA Feis Gdynia 2019”

W dniach 28-29 września w budynku VI Liceum Ogólnokształcące (ul. Kopernika 34) odbędą się Międzynarodowe Zawody Tańca Irlandzkiego „ISTA Feis Gdynia 2019”.
Taniec irlandzki to pokaz kunsztu, energii, siły i piękna.
Gdynia już piąty rok z rzędu może poszczycić się, że jest gospodarzem tak niezwykłego wydarzenia. Taniec irlandzki na dobre zagościł już w sportowo-kulturalnym kalendarzu miasta – mówi Jakub Furkal, organizator wydarzenia.
Zawody ISTA Feis Gdynia 2019 to jedyna tego rodzaju impreza w Polsce. Zawodników oceniać będą znakomici sędziowie Adrian Steward i Lauren Stapleton.
Całe zawody odbywają się w rytm tradycyjnej muzyki irlandzkiej granej na żywo przez świetnego muzyka ze Szkocji – Williama Patersona.
Zawodnicy z Polski już od wielu lat doceniani są na zawodach organizowanych na całym świecie. Tym razem, to świat przyjedzie do Polski. Warto wesprzeć naszą reprezentację, dopingując tancerki i tancerzy, którzy przyjadą walczyć o najwyższe noty.
Zawody ISTA Feis rozgrywane będą w zgodzie z zasadami i pod patronatem Komisji Tańca Irlandzkiego w Dublinie An Coimisiun Le Rinci Gaelacha (CLRG) oraz europejskiej organizacji tanecznej Registered Teachers Mainland Europe (RTME).
Szczegółowy przebieg zawodów
28 września w godz. 9.00-16.00
Pierwszego dnia zawodów o medale i trofea powalczą dzieci i młodzież U15.
O godz. 14.00 rozpocznie się widowiskowa kategoria Premier Championships – zobaczymy w niej najlepszych tancerzy ze wszystkich kategorii wiekowych.
29 września w godz. 9.00-16.00
Od rana odbywać się będą konkurencje begginer, primary i intermdiate dla kategorii wiekowej powyżej 15 lat.
Pełne informacje o zawodach pod adresem: istafeis.info.
Patronat honorowy: Ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Partner strategiczny: Miasto Gdynia.
Organizatorzy: Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA, Fundacja Oderwij się.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

ikona