Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1381 (1081) 2019-09-27 - 2019-10-03

Niezwykła metamorfoza gdyńskiej „Niezapominajki”

Dodatkowe miejsca opieki dla najmłodszych mieszkańców Gdyni, nowe zabawki i sprzęt dostosowany do potrzeb maluchów, a także większa liczba opiekunów i specjalistów. Gdyńskie żłobki mają jeszcze lepszą ofertę. Wszystko dzięki dofinansowaniu od miasta oraz funduszom europejskim z projektu „Aktywny rodzic”. W jego ramach duże zmiany zaszły m.in. w filli żłobka „Niezapominajka” na Pogórzu.
Projekt „Aktywny rodzic” zakłada utworzenie nowych miejsc opieki dla dzieci do 3 roku życia. Dzięki temu gdyńskie żłobki mają więcej do zaoferowania.
Zmiany widać już w filii żłobka „Niezapominajka” na Pogórzu przy ul. Porębskiego 21. Placówka przeszła remont. Dzięki temu z jej oferty może skorzystać więcej maluchów.
W ramach prac powstało m.in. pomieszczenie do przechowywania leżaków i powiększono szatnię. Powstała też dodatkowa łazienka dla dzieci. Koszt wykonania robót budowlanych to 319 264,26 zł, w tym 100 000 zł pochodziło z funduszy projektowych.
Do żłobka trafił też sprzęt i zabawki edukacyjne i wspierające rozwój dzieci. Zakupiono m.in.: poduszkę równoważną, kamienie i dyski sensoryczne (miękkie i z fakturami), piłki, półkule percepcyjne, bączki, pacynki terapeutyczne, zestaw gimnastyki buzi i języka. Zakupiono również pomoce do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych: warsztat budowniczego, zabawkowa ciężarówka, drewniana kuchenka, fartuszki z rękawami, muzyczna farma, lalki manipulacyjne czy kącik relaksacyjny. Są też nowe kolorowe meble i wyposażenie: leżaczki, szafki do szatni, krzesełka czy stoliki.
Poszerzy się również kadra żłobka. Oprócz dodatkowych opiekunów, zatrudniony zostanie fizjoterapeuta w celu wspierania rozwoju dzieci w zakresie motorycznym oraz logopeda, który zadba o rozwój mowy.
Nowe miejsca dla najmłodszych powstaną też w drugiej filli „Niezapominajki” na Dąbrowie oraz w „Koniczynce” na Cisowej.
Pełna nazwa projektu, w ramach którego poszerza się oferta gdyńskich żłobków to: „Aktywny rodzic. Utworzenie 60 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w Gminie Miasta Gdyni”. Jest on współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego całkowita wartość wynosi 1 739 520 złotych. Wysokość dofinansowania ze środków UE wynosi 1 478 592 złotych, a wkład własny miasta to 260 928 złotych.

ikona