1381 (1081) 2019-09-27 - 2019-10-03

Odwiedź Konsulat Kultury

Spektakle i wydarzenia odbywające się przy ul. Jana z Kolna 25:
– 28 września o godz. 17.00 i 20.00 oraz 29 września o godz. 16.00 i 19.00 – „Lekko nie będzie” w reż. Tomasza Sapryka.
„Nieco” większa różnica wieku w związku, czyli panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami. „Lekko nie będzie” autorstwa Jean-Claude Islert’a to klasyka francuskiej komedii. Opowieść o miłości i szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, ale też o tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych.
W obsadzie m.in. Małgorzata Sadowska, Sambor Czarnota i Tomasz Sapryk.
Bilety: 80/70 zł.
30 września o godz. 19.00 rozpocznie się nowy sezon teatralny cyklu Wojciecha Fułka „Posłuchajmy razem”, podczas którego zaprezentowane zostanie autorskie słuchowisko radiowe „Satisfaction” w reż. Pawła Chmielewskiego. Sensacyjna intryga osnuta jest wokół tego, co wydarzyło się w kwietniu 1967 roku podczas dwóch koncertów zespołu The Rolling Stones w Sali Kongresowej. Fakty stanowią oczywiście punkt wyjścia, reszta jest fantazją, której z kolei główną bohaterką jest… gitara Micka Jaggera, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach po warszawskich koncertach i nagle pojawiła się w domu aukcyjnym po ponad 50 latach. W obsadzie m.in. Izabela Trojanowska i Piotr Cyrwus.
Wstęp wolny.
3 października o godz. 9.30 – Artystyczny Klub Malucha, czyli zajęcia muzyczne przeznaczone dla rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 0-2 lata. W trakcie zajęć dzieci poznają wiele piosenek i wierszyków. Nauczą się grać na instrumentach perkusyjnych, rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz – poprzez zabawę w grupie rówieśniczej – umiejętności społeczne.
Wstęp wolny. Zapisy: edukacja@gck.gdynia.pl.
4 i 5 października o godz. 19.0 i 6 października o godz. 17.00 – premierowe pokazy spektaklu „Koszt życia” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok podejmuje temat relacji międzyludzkich w ekstremalnych sytuacjach. Wbrew pozorom nie jest to sztuka o osobach niepełnosprawnych, ale o skrajnych stanach, które pozbawiają nas niezależności. W tej historii zdrowie, majątek i pozycja społeczna schodzą na dalszy plan. Liczy się potrzeba bliskości z drugim człowiekiem i poszukiwanie sposobu na radzenie sobie z kolejami losu, cierpieniem, bólem. W obsadzie Karolina Bacia, Aleksandra Derda, Gracjan Kielar i Konrad Michalak.
Bilety: 50/45 zł.
***
4 października o godz. 18.00 i 20.30 w Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2, Sala Warszawa) odbędzie się spektakl „Zacznijmy jeszcze raz” w reż. Tomasza Sapryka. Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf dla dwojga aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. To sztuka bardzo bliska polskiemu widzowi, ciepła i mądra.
Bilety: 60/50 zł.

ikona