1381 (1081) 2019-09-27 - 2019-10-03

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym

Po emocjach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdyńskie Centrum Filmowe opanował kolejny filmowy przegląd: Festiwal NNW „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. 30 września do Kina Studyjnego GCF wraca regularny repertuar, a w nim nowe polskie filmy i głośne światowe produkcje, m.in. „Parasite”.
Festiwal NNW wypełniają pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, dyskusjami panelowymi, rozmowami o książkach historycznych. Towarzyszą im wystawy, instalacje artystyczne i widowiska muzyczne. Jedenasta edycja Festiwalu NNW rozpoczął się 26 września i potrwa do niedzieli. Większość zaplanowanych wydarzeń odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym, we wszystkich trzech salach kinowych.
30 września w Kinie Studyjnym GCF można oglądać filmy prezentowane podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, m.in. dwie produkcje historyczne: „Legiony” Dariusza Gajewskiego i „Piłsudskiego” Michała Rosy. Na ekrany wchodzi również „Mowa ptaków”, film wyreżyserowany przez Xawerego Żuławskiego na podstawie scenariusza ojca, Andrzeja Żuławskiego. Oglądać można także „(Nie)znajomych” Tadeusza Śliwy, czyli polską wersję włoskiego kinowego przeboju sprzed kilku lat, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.
Po festiwalowej przerwie do repertuaru wraca najnowszy film Pedro Almodovara „Ból i blask”. Warto wybrać się także na „Parasite”, koreański film Joon-ho Bonga, nagrodzony w tym roku Złotą Palmą w Cannes. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również na pokazy francuskiego dramatu „Dzięki Bogu” w reż. François Ozona, podejmujący temat pedofilii w Kościele.
Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).

ikona