1382 (1082) 2019-10-04 - 2019-10-10

Odwiedź Konsulat Kultury

Spektakle i wydarzenia odbywające się przy ul. Jana z Kolna 25:
– 4 i 5 października o godz. 19.00 i 6 października o godz. 17.00 – premierowe pokazy spektaklu „Koszt życia” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok podejmuje temat relacji międzyludzkich w ekstremalnych sytuacjach. Wbrew pozorom nie jest to sztuka o osobach niepełnosprawnych, ale o skrajnych stanach, które pozbawiają nas niezależności. W tej historii zdrowie, majątek i pozycja społeczna schodzą na dalszy plan. Liczy się potrzeba bliskości z drugim człowiekiem i poszukiwanie sposobu na radzenie sobie z kolejami losu, cierpieniem, bólem. W obsadzie Karolina Bacia, Aleksandra Derda, Gracjan Kielar i Konrad Michalak.
Bilety: 50/45 zł.
5 października o godz. 10.00 na Artystyczny Klub Rodzica „O rety, ale portrety!”, czyli warsztaty kreatywne z historii sztuki, podczas których będziemy tworzyć własny portret z nietypowych materiałów. Artystyczny Klub Rodzica to cykl zajęć dla dzieci i opiekunów, który rozwija artystyczne pasje, przy okazji bawiąc i ucząc. Spotkania są przeznaczone dla dzieci w wieku 2-5 lat i odbywają się w sobotnie poranki.
Wstęp wolny, zapisy: edukacja@gck.gdynia.pl.
5 października o godz. 11.00, 12.00 i 13.00 na Rodzinne warsztaty ceramiczne „Jesienne liście”. Prowadzenie: Grażyna Błaszczyk. Zajęcia odbędą się w trzech grupach. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy drogą mailową: culturebox@gck.gdynia.pl oraz tel. 58 523 99 08. Koszt: 10 zł/1 praca.
7 i 8 października o godz. 9.00 i 11.00 na cykl muzyczny DźwiĘkoManiA pt. „Piosenki z Akademii Pana Kleksa”. Niezapomniany koncert z piosenkami z Akademii Pana Kleksa w nowych aranżacjach Beniamina Baczewskiego. Młodzi widzowie usłyszą popularną „Kaczkę dziwaczkę” czy „Na wyspach Bergamutach”, a nawet słynną „Meluzynę”.
Bilety: 15 zł.
7 października o godz. 19.00 na kolejną odsłonę cyklu Wojciecha Fułka „Posłuchajmy razem”, podczas którego zaprezentowane zostanie słuchowisko radiowe „Przegrane życie” zrealizowane przez Radio Gdańsk w roku 2018 wg tekstu Lechosława Stefaniaka, w reżyserii Iwony Borawskiej i Andrzeja Żaka (razem tworzącym antenowy duet w Salonie Artystycznym Radia Gdańsk).
Wstęp wolny.
7 października o godz. 19.00 na film „Książę i dybuk” w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Po filmie spotkanie z filmoznawcą – Krystyną Weiher-Sitkiewicz. Filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznej ekranizacji „Dybuka”, a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale.
Bilety: 7 zł.
10 października o godz. 9.30 na Artystyczny Klub Malucha, czyli zajęcia muzyczne przeznaczone dla rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 0-2 lata. W trakcie zajęć dzieci poznają wiele piosenek i tańców. Nauczą się także grać na instrumentach perkusyjnych.
Wstęp wolny, zapisy: edukacja@gck.gdynia.pl.
10 października o godz. 19.00 na 80. Teatrzyk Bezwstydny. Ta scena jest dla Ciebie! Jeśli masz coś do pokazania – grasz, improwizujesz lub świetnie przewracasz oczami – przyjdź i wejdź na scenę. Nawet 15-sekundowy numer jest warty pokazania.
Wstęp wolny.
***
4 października o godz. 18.00 i 20.30 w Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2, Sala Warszawa) odbędzie się spektakl „Zacznijmy jeszcze raz” w reż. Tomasza Sapryka. Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf dla dwojga aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. To sztuka bardzo bliska polskiemu widzowi, ciepła i mądra.
Bilety: 60/50 zł.

ikona