1382 (1082) 2019-10-04 - 2019-10-10

Praca dyplomowa o Gdyni nagrodzona

Mówią, że Gdynia to miasto ludzi szczęśliwych. Powstają o niej piosenki, bywa tłem filmów i teledysków, a także staje się bohaterką prac dyplomowych. I to z sukcesem! Paulina Renz została wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni za najlepszą pracę dyplomową o tematyce gdyńskiej napisaną na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.
W tym roku Nagrodą Prezydenta Gdyni uhonorowana została Paulina Renz za pracę „Śródmieście wolne od ruchu kołowego. Koncepcja zagospodarowania ulicy Starowiejskiej w Gdyni”. Podczas uroczystego spotkania na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej nagrodę odebrała z rąk Marka Stępy, naczelnika wydziału ochrony dziedzictwa.
Laureataci tegorocznej edycji konkursu:
Paulina Renz – nagroda za pracę „Śródmieście wolne od ruchu kołowego. Koncepcja zagospodarowania ulicy Starowiejskiej w Gdyni”, promotor: dr hab. inż. arch. Aleksandra Sas-Bojarska, prof. nadzw. PG,
Alan Brzeziński – wyróżnienie za pracę „Opera w Gdyni”, promotor: dr inż. arch. Andrzej Prusiewicz,
Karolina Banach – wyróżnienie za pracę „Architektura polisensoryczna. Rehabilitacja osób z dysfunkcją wzroku. Gdynia – Redłowo”, promotor: dr inż. arch. Jarosław Bąkowski.
Wszystkie nagrodzone prace są prezentowane na wystawie w Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian przy ul. Świętojańskiej 30 do 29 października.
Konkurs organizowany jest każdego roku, począwszy od roku 2000. Nagradzane prace dyplomowe powinny spełniać określone warunki: odpowiadać żywotnym miejskim potrzebom, nosić cechy realności i reprezentować wysoki poziom estetyczny.

ikona