1382 (1082) 2019-10-04 - 2019-10-10

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Przedpremierowy pokaz rosyjskiego filmu „Wysoka dziewczyna”, a także kolejny seans dla dzieci ze spektrum autyzmu w Kinie Przyjaznym Sensorycznie – to tylko niektóre propozycje Gdyńskiego Centrum Filmowego na najbliższe dni. W repertuarze od piątku jest też długo oczekiwany film „Joker”, nagrodzony Złotym Lwem w Wenecji.
Na ekrany wchodzi „Joker” – na ten film czeka wielu widzów! Historia Jokera, jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC, podbiła w tym roku jurorów Festiwalu Filmowego w Wenecji, którzy przyznali mu główną nagrodę. W tytułowej roli w filmie Todda Phillipsa wystąpił Joaquin Phoenix, zachwycając krytyków poruszającym studium obłędu.
Gdyńskie Centrum Filmowe, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty oraz Strefa Kultur Uniwersytetu SWPS zapraszają na przedpremierowy pokaz „Wysokiej dziewczyny” 8 października. To najnowszy film Kantemira Bałagowa, cudownego dziecka rosyjskiego kina, twórcy znakomitej „Bliskości”. Gośćmi spotkania po seansie będą: prof. dr. hab. Tomasz Maruszewski i mgr Anna Hebenstreit-Maruszewska.
Seanse filmowe dla dzieci ze spektrum autyzmu i opiekunów wpisały się w program Gdyńskiego Centrum Filmowego. W sali kinowej Goplana odbywają projekcje przyjazne sensorycznie dla młodych widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.
Kolejny dostosowany do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu seans odbędzie się 5 października o godz. 12.00. Dzieci zobaczą „Wyprawę Magellana”, hiszpańską przygodową animację.
Czy region, w którym powstał film, wpływa na jego treść? Co łączy filmy stworzone przez mieszkańców nadbałtyckich krajów? Centrum Filmowe zaprasza na bezpłatny pokaz filmowy w ramach „Baltic Identity Film Tour” – 5 października o godz. 16.00, w sali kinowej Morskie Oko. W programie: zestaw 8 filmów krótkometrażowych z krajów nadbałtyckich: Niemiec, Litwy, Szwecji oraz Polski. Wstęp wolny, w miarę dostępności miejsc.
Szczegóły repertuaru Kina Studyjnego GCF dostępne są na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również we wtorki (przy zakupie biletu w kasie).

ikona