1382 (1082) 2019-10-04 - 2019-10-10

Zespół Placówek Specjalistycznych świętował

Uroczystym odsłonięciem tablicy na pamiątkę 60-lecia powołania ogniska nawiązującego do tradycji Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy założonego przez Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” rozpoczęły się dwudniowe obchody jubileuszu Zespołu Placówek Specjalistycznych.
27 września na terenie placówki przy ul. Wejherowskiej 65 spotkali się wychowawcy i przyjaciele instytucji, w tym władze miasta. Zaplanowano także spotkanie rodziców i społeczności lokalnej, rodzinną sztafetę oraz urodzinowe gry i niespodzianki.
Zespół Placówek Specjalistycznych już od 1959 roku udziela nieodpłatnej pomocy osobom dorosłym, dzieciom, młodzieży i całym rodzinom w sytuacjach, które wymagają specjalistycznego wsparcia w podnoszeniu kompetencji osobistych, odbudowie więzi i poprawie relacji, przezwyciężaniu kryzysów i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Jednym z projektów realizowanych przez ZPS jest program Sieci Pracy ze Społecznością TO TU – tzw. SPOT – współtworzony przez organizacje pozarządowe. W efekcie otaczają opieką łącznie około 500 dzieci i ich rodziny.

ikona