1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

1,5 miliona na bezpieczny dojazd

Dofinansowanie w wysokości ponad 1,5 miliona złotych otrzymała Gdynia z Funduszu Dróg Samorządowych. Tym samym do miejskiego budżetu wraca część środków, za które wybudowano bezpieczny układ drogowy przy nowoczesnej szkole w Chwarznie-Wiczlinie.
Dokładnie połowa z poniesionych wydatków na przebudowę układu drogowego ul. Wiczlińskiej i ul. Filipkowskiego wróci do miejskiej kasy. To 1 572 171 zł, które Gdynia otrzymała w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie oficjalnie wręczył w Wejherowie wojewoda pomorski i jest to już druga umowa podpisana w tym roku.
Cieszymy się, że udało się uzyskać dofinansowanie na ten projekt. To szczególnie ważne, że dzięki przebudowie dzieci i mieszkańcy mogą przemieszczać się bezpiecznie i bez utrudnień. Przy tworzeniu tak nowoczesnej placówki musieliśmy zadbać o wszystko, także o bezpieczeństwo w ruchu drogowym – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Przypomnijmy, że wykonane wcześniej prace uzupełniły niezbędną infrastrukturę przy zupełnie nowym kompleksie szkolnym w gdyńskim Chwarznie-Wiczlinie. Przy budowie drogi dojazdowej do szkoły przebudowano skrzyżowanie ulic Wiczlińskiej i Filipkowskiego. Łącznie w ramach projektu przebudowano drogę na odcinku około 800 metrów, całość kosztowała 3 144 342 zł.
W ramach inwestycji zostały zrealizowane następujące działania: przebudowa drogi, budowa chodnika i drogi dla rowerów, budowa nowoczesnego oświetlenia LED, budowa zatok autobusowych, budowa ronda, nasadzenia zieleni.

ikona