1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

Dla nich morze nie ma tajemnic

Rozpoznanie części statku to dla nich nie problem, węzły marynarskie wiążą z zamkniętymi oczami, a wiedzę o morzu i historii Polski morskiej mają w małym palcu. Nic dziwnego, w końcu są laureatami Finału Finałów Konkursu Wiedzy o Morzu. Uroczysta gala tej imprezy odbyła się w czwartek 26 września w auli Uniwersytetu Morskiego Gdyni. Na najlepszych czekały puchary, medale i wartościowe nagrody.
Konkurs Wiedzy o Morzu to inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W eliminacjach szkolnych do testu przystąpiło ponad 600 uczestników. Dwa finały, które odbyły się w Gdyni i Kołobrzegu zgromadziły niemal kilkudziesięciu uczniów z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.
W Gali Finału Finałów udział wzięli najlepsi z najlepszych. Zaproszono 16 zawodników z gdyńskich i kołobrzeskich finałów – 12 laureatów i 4 osoby, które w konkursach zajęły czwarte miejsca. Pomysłodawcą i autorem pytań oraz zadań praktycznych był Jarosław Kłodziński, radny miasta Gdyni i członek Zarządu Związku Miast i Gmin Morskich.
Po ostatnim etapie konkursu nastąpiło podsumowanie punktów i wyłonienie zwycięzcy. Laureatami Gali Finału Finałów Konkursu Wiedzy o Morzu zostali:
I miejsce – Błażej Kerlin – Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni,
II miejsce – Kaja Dąbrowska – Zespół Szkół Morskich w Gdańsku,
III miejsce – Błażej Wolski - Zespół Szkół Morskich w Gdańsku,
IV miejsce – Filip Sajko – Szkoła Podstawowa nr 33 w Gdyni.
Gala Finału Finałów Konkursu Wiedzy o Morzu odbyła się pod patronatem prezydentów miast: Gdyni – Wojciecha Szczurka, Gdańska – Aleksandry Dulkiewicz, Kołobrzegu – Anny Mieczkowskiej oraz miasta Szczecin, które udzieliło Mecenatu Kultury. Prezydenci tych czterech miast ufundowali również puchar dla zwycięzcy.

  • ikonaOpublikowano: 10.10.2019 13:31
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.10.2019 15:54
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona