1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

Gdynia i Pomorze na targach Expo Real

Pomorze pod wspólną marką Invest in Pomerania promowało bogatą ofertę inwestycyjną regionu na targach Expo Real w dniach 7-9 października 2019 roku w Monachium.
W wydarzeniu, które już od 22 lat gromadzi najważniejszych przedstawicieli funduszy kapitałowych, deweloperów, projektantów oraz samorządowców z całej Europy, Pomorze reprezentowane było przez Gdańsk, Gdynię, Sopot, Rumię oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną.
Będąc największą platformą spotkań B2B w Europie, targi Expo Real gromadzą corocznie 45 000 uczestników z 70 krajów. W ciągu trzech dni Monachium było miejscem spotkań przedstawicieli największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperów, a także firm poszukujących nowych lokalizacji dla swoich projektów.
Atrakcyjnych miast w Polsce jest z pewnością wiele, natomiast Gdynia oferuje pewne unikalne możliwości. Jest to bardzo wysoka jakość życia w bardzo kompaktowym mieście. Coraz silniej stawiamy na rozwój naszej turystyki, ale przede wszystkim tej biznesowej, adresowanej do zamożniejszego klienta, który niekoniecznie przyjeżdża leżeć na plaży, ale raczej, by wziąć udział w ciekawej konferencji, załatwić biznesowe interesy, a przy okazji wpaść na świetną wystawę, pójść na koncert czy wziąć udział w światowej rangi wydarzeniu sportowym. Unikalne działki w naszej ofercie, usytuowane w pasie nadmorskim, stanowią wspaniałą przestrzeń dla hoteli o wysokim standardzie i znakomitą zachętę dla międzynarodowych inwestorów. – mówi wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Pomorze ma wciąż ogromny potencjał inwestycyjny. Targi Expo Real były okazją do zaprezentowania potencjalnym inwestorom 450 ha terenów przeznaczonych pod działalność logistyczną i przemysłową.

ikona