1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

„Koniczynka” dostosowana do specjalnych potrzeb dzieci

Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, nowe meble, pomoce dydaktyczne i zabawki, a także dodatkowy profesjonalny personel – to wszystko w gdyńskim żłobku „Koniczynka” przy ul. Chylońskiej 237. Wsparcie jest możliwe dzięki realizacji programu „Aktywny rodzic” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach którego w żłobku powstały nowe miejsca dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.
W ramach projektu zakupione zostały profesjonalne narzędzia do wspomagania terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz pomoce do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych. Wśród zakupionych urządzeń można wymienić: elektryczny stół rehabilitacyjny do terapii Bobath i Vojty, fotelik, lustro i materac rehabilitacyjny, ławeczkę gimnastyczną, wózek do przewożenia dzieci, wałki do masażu, piłeczki sensoryczne czy kącik zabaw do wspomagania motoryki dużej. Wyposażenie jest zakupione z myślą o harmonijnym rozwoju dzieci i możliwości przebywania z rówieśnikami. Natomiast zatrudnieni fachowcy dają gwarancję rodzicom, że ich dzieci otrzymają najlepsze możliwe wsparcie.
Pierwszy etap projektu „Aktywny rodzic. Utworzenie 60 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w Gminie Miasta Gdyni” obejmuje utworzenie nowych miejsc właśnie w „Koniczynce”, a także w filii żłobka „Niezapominajka” na Pogórzu przy ul. Porębskiego 21.
Realizatorem projektu jest Gdyńskie Centrum Zdrowia. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego wartość wynosi 1 739 520,00 zł, w tym wysokość dofinansowania ze środków UE wynosi 1 478 592,00 zł, a wkład własny Gminy Miasta Gdynia wynosi 260 928,00 zł.

ikona