Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

Młodzi Europejczycy ochronią środowisko

Niezwykłych gości przyjmuje w tym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 12 z Gdyni. W ramach programu Erasmus+ i projektu „Stop climate change – together Europe achieves more” goszczą u nich uczniowie z pięciu europejskich szkół z Chorwacji, Grecji, Holandii, Litwy i Włoch.
Podczas kilkudniowej wizyty czeka ich szereg aktywności związanych z ochroną klimatu i środowiska. Jednym z nich było spotkanie 7 października w Urzędzie Miasta Gdyni z przewodniczącą Rady Miasta Joanną Zielińską i radnym Lechosławem Dzierżakiem, którzy opowiedzieli o proekologicznych działaniach podejmowanych w mieście.
Gospodarze opowiadali m.in. o transporcie publicznym, sieci trolejbusów, nowoczesnych niskoemisyjnych autobusach, a także zachęcaniu mieszkańców do korzystania z rowerów czy o systemie roweru metropolitalnego MEVO.
Wizyta w ratuszu uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 i ich europejskich gości odbyła się w ramach międzynarodowego projektu „Stop climate change – together Europe achieves more” (ang. Stop zmianom klimatycznym – razem Europa osiągnie więcej).
W ciągu niespełna tygodniowego pobytu w Polsce uczniowie odwiedzą jeszcze m.in. Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo”, gdzie wezmą udział w warsztatach na temat wpływu zmian klimatycznych na migrację ptaków, Centrum Nauki Experyment, w którym zabawią się w urbanistów i skonstruują własne miasto o niskiej emisji CO2, a także Akwarium Gdyńskie, gdzie zbadają faunę i florę Bałtyku.
Ponadto wezmą udział w grze terenowej dotyczącej zrównoważonego rozwoju oraz odwiedzą Gdańsk i Sopot w poszukiwaniu rozwiązań proekologicznych. Na zakończenie czeka ich wycieczka na Półwysep Helski.

ikona