1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

O mediacjach w InfoBoksie

W tym roku ponownie świętujemy obchody Międzynarodowego Tygodnia Mediacji. W związku z tym Miasto Gdynia wraz z adwokat Honoratą Janik-Skowrońską oraz mediatorem Magdą Bellwon organizują spotkanie dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką 16 października w godz. 16.00-18.00 w InfoBox Obserwatorium Zmian.
Skorzystać mogą wszystkie osoby, które chcą poznać zasady mediacji, które są w konflikcie, lub które pracują z osobami, które potrzebują wsparcia mediatora. Uczestnicy porozmawiają o współpracy: mediatora, adwokata oraz sądu. Poruszą też temat z broszury „Dziecko w centrum w sytuacji rozstania rodziców” w kontekście mediacji i ugody.
Czym jest mediacja? To doskonała alternatywa zarówno dla ewentualnego procesu sądowego, jak i każdej sytuacji spornej, której rozwiązania nie potrafimy sami dostrzec. Istota mediacji tkwi w dobrowolnej i niesformalizowanej rozmowie stron, z udziałem osoby neutralnej i bezstronnej czyli mediatora, który koncentruje się przede wszystkim na wsparciu uczestników mediacji w znalezieniu satysfakcjonującego rozwiązania.
Mediacja nadaje się do niemal każdego sporu, pochłania wielokrotnie mniej czasu i kosztów niż proces, jest własnym, a więc bardziej satysfakcjonującym rozwiązaniem stron, a w dodatku daje szansę rzeczywistego wynagrodzenia szkód i odbudowania dobrych relacji – przede wszystkim w biznesie. Sprawdza się w sprawach gospodarczych, sporach pracowniczych, konfliktach w zespołach i pomiędzy wspólnikami.
W tym roku obchody Międzynarodowego Tygodnia Mediacji świętujemy w dniach 14-18 października.

ikona