1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

Seniorzy z indeksami rozpoczęli nowy semestr

Uroczyste wręczenie indeksów nowym studentom, wykład inauguracyjny i występ chóru – to w części oficjalnej. Bo rozpoczęcie roku akademickiego Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to dla seniorów być może także pierwsza okazja do spotkania kolegów i koleżanek po wakacjach oraz nawiązania nowych znajomości. Tych zresztą na pewno nie zabraknie, bo zajęcia w GUTW rozpocznie około 2000 studentów, z tego około 100 nowych słuchaczy.
Drodzy studenci. Patrzę na Państwa i widzę ogromne uśmiechy, esencję naszego miasta. Bardzo lubię z Państwem współpracować. Pamiętam, jak rozpoczynaliśmy w Gdyńskim Centrum Sportu przygodę z zajęciami sportowymi Gdyńskie Poruszenie. (...) Do dziś średnio 200 osób pojawia się na tych spotkaniach. I właśnie za aktywność Państwu dziękuję, zarażajcie nas tą pozytywną energią. Trzymam za Państwa kciuki na egzaminach – mówił Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku to projekt koordynowany przez Centrum Aktywności Seniora. Wykłady, lektoraty i zajęcia sportowe odbywają się od poniedziałku do piątku, a czasem także w soboty. Na studentów czekają tym samym m.in. wykłady z psychologii, genealogii, muzyki i literatury, a także szereg zajęć pozauniwersyteckich – teatralnych, artystycznych, tanecznych, filmowych czy stylizacji.
4 października w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego. Udział wzięli m.in. wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk, senator Sławomir Rybicki, samorząd studentów GUTW, wykładowcy oraz studenci.
O uroczystą oprawę zadbał chór Uniwersytetu Morskiego pod kierownictwem Karola Hilli.
Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nowym studentom indeksów. Z rąk wiceprezydenta Marka Łucyka odebrało je dziewięć osób: Anna Bączkowska, Barbara Chachulska, Maria Długowska, Krystyna i Józef Gajewscy, Zygmunt Gotowicki, Elżbieta Matysiak, Grażyna Perzewska oraz Jolanta Richert.
Dziękujemy wszystkim nowym studentom. Jestem pewna, że nasi obecni słuchacze będą stanowić dla nich wzór. Dziękuję Państwo za to, że chcą Państwo z nami spędzać miło i efektywnie czas – mówiła Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora.
Studenci wysłuchali także inaugurującego wykładu dotyczącego tanga.

ikona