1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Przedpremierowe pokazy filmów „Wysoka dziewczyna” i „Portret kobiety w ogniu”, a także „Boże Ciało” – to tylko niektóre propozycje Gdyńskiego Centrum Filmowego na najbliższe dni. 13 października przypada IV Europejski Dzień Kina Artystycznego.
Europejski Dzień Kina Artystycznego ma zwrócić uwagę na wartościowy repertuar kinowy oraz fenomen kina jako namacalnego, konkretnego miejsca integrującego ludzi wokół filmu. Obchodzi go między innymi Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, do której należy Kino Studyjne GCF.
Kto nie zdążył bądź nie mógł zobaczyć najważniejszych filmów tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, może wybrać się do Kina Studyjnego GCF. Od piątku można oglądać nagrodzone za reżyserię „Boże Ciało” Jana Komasy. Jury Konkursu Głównego 44. FPFF doceniło również autora scenariusza, Mateusza Pacewicza, oraz Elizę Rycembel za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem, ujęła także festiwalową publiczność oraz dziennikarzy, którzy przyznali swoje nagrody właśnie temu filmowi.
W kolejnych tygodniach na ekrany wejdą filmy: „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reż. Macieja Pieprzycy, nagrodzony Srebrnymi Lwami, a także zdobywca Złotych Lwów, „Obywatel Jones” w reż. Agnieszki Holland.
Gdyńskie Centrum Filmowe, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na pokaz „Wysokiej dziewczyny” 15 października. Film jest inspirowany książką noblistki Swietłany Aleksijewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. O książce opowie Marta Maciejewska – filmoznawczyni, polonistka, anglistka.
17 października Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film oraz Magazyn Wysokie Obcasy zapraszają na pokaz przedpremierowy filmu „Portret kobiety w ogniu” – nagrodzonego za scenariusz na MFF Cannes 2019 najpiękniejszego love story roku w reż. Céline Sciammy. Osoby, które kupując bilet w kasie, będą mieć przy sobie numer WO z 12 października, mogą skorzystać z ceny ulgowej.
W repertuarze są też między innymi filmy: „Czarny mercedes”, „Parasite”, „Joker”. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl.

ikona