Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

Zlot Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”

W dniach 10-13 października w Gdyni i na wodach Zatoki Gdańskiej spotka się 40 jachtów biorących udział w Zlocie Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”.
Ponad 300 żeglarzy-pasjonatów będzie cieszyć się przygodą, jaką jest żeglowanie na jachtach stalowych i drewnianych.
W dobie jachtów laminatowych, starzejące się, kosztowne w utrzymaniu jednostki o drewnianych czy stalowych kadłubach znikają, wyprzedawane przez macierzyste kluby. A przecież to właśnie te jachty zapisały najwspanialsze karty w historii polskiego żeglarstwa. Zobaczyć je wszystkie przy jednym nabrzeżu – to prawdziwa gratka!
Dlatego w drugi weekend października warto wybrać się do gdyńskiej mariny, gdzie przy falochronie Wschodnim będzie gościła flotylla „Próchna i Rdzy”. Popołudniami jachty będą udostępnione do zwiedzania, a żeglarze opowiedzą historie poszczególnych jednostek. 12 października w południe jachty wypłyną na paradę wzdłuż bulwaru Nadmorskiego – by zaprezentować się wszystkim pod pełnymi żaglami.
Na zakończenie zlotu tradycyjnie odbywa się koncert szantowy. 12 października o godz. 19.00 w hangarze YK „Stal” koncert zagra zespół szantowy Old Mariners.
Wstęp wolny.

ikona