1383 (1083) 2019-10-11 - 2019-10-17

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
12, 13, 15, 16, 17, 18, 19 i 20 października na prapremierowe wystawienia sztuki Anny Burzyńskiej „Czarne wdowy” w reż. Józefa Opalskiego.
Ich mężczyźni nie żyją… Teraz władzę przejmują one – kobiety mafiosów. Jak donoszą aktualne i historyczne źródła, o wiele bardziej okrutne, nieustępliwe, wyrachowane i cyniczne niż mężczyźni. Często wydają wyroki śmierci, robiąc pizzę, siedząc u fryzjera, albo bawiąc się z dziećmi. Ostro również walczą o władzę między sobą. Wszystko to będzie można zobaczyć w musicalu napisanym specjalnie dla Teatru Miejskiego w Gdyni przez Annę Burzyńską i wyreżyserowanym przez Józefa Opalskiego – parę twórców znaną gdyńskiej widowni z „Tanga Piazzola” i „Cafe Luna”. Dramatyczne i komiczne sploty wydarzeń, dużo świetnej muzyki i tańca (m.in. utwory kultowej włoskiej śpiewaczki Rosy Balistrerii (śpiewającej na rozmaitych uroczystościach mafijnych), najsłynniejsze tarantelle i inne słynne pieśni włoskie z polskimi tekstami autorki scenariusza). A w tle opowieść o miłości pary młodych ludzi – „Romea” i „Julii” uwikłanych w mafijne rozgrywki swoich bezwzględnych matek.
***
15 października o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru Miejskiego odbędzie się pierwsza w sezonie artystycznym 2019/2020 premiera studencka.
Po spektaklu „Czarne wdowy” w teatralnym foyer odbędzie się spotkanie z publicznością, które poprowadzi pedagog teatru Anna Zalewska-Uberman.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Bilety na spektakl do nabycia w kasie teatru lub on-line.
Więcej na www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona