1385 (1085) 2019-10-25 - 2019-11-07

Centrum Aktywności Rodziny otwarte

To przestrzeń wiedzy i informacji o polityce rodzinnej naszego miasta, ale także miejsce stworzone dla gdyńskich rodzin, które mieszkańcy będą mogli współtworzyć. Centrum Aktywności Rodziny mieści się przy ul. Świętojańskiej 1 i zostało oficjalnie otwarte 20 października.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będą warsztaty dla dzieci, spotkania, szkolenia, klub rodzica czy kącik czytania bajek. To jednak nie wszystko. Jest tu też przestrzeń dedykowana specjalistom. A to dlatego, że jedno z zadań centrum to skupianie instytucji i organizacji działające w obszarze tematyki rodzinnej w naszym mieście.
Aktu oficjalnego otwarcia dokonali: prezydent Wojciech Szczurek, Lechosław Dzierżak – przewodniczący Komisji Rodziny, Pomocy Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Gdyni oraz dzieci i młodzież. W uroczystości uczestniczyli także gdyńscy radni oraz mieszkańcy.
Centrum Aktywności Rodziny składa się z kilku przestrzeni. Pierwsza z nich to miejsce spotkań – duża sala z małym aneksem. Drugie to sala konferencyjna, ze stołem, przy którym odbywać się będą wspólne dyskusje na ważne tematy. Cała przestrzeń jest stuprocentowo przystosowana do obecności dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami. Wewnątrz znajduje się np. miejsce do przewijania czy kącik kuchenny, gdzie w razie czego można podgrzać mleko lub zupę dla maluszka oraz w ciszy i spokoju go nakarmić. Mamy, które karmią piersią też znajdą tu schronienie i przestrzeń do tego, żeby zrobić sobie przerwę w trakcie spaceru.
Punkt mieści się przy ul. Świętojańskiej 1. Mieszkańcy mogą z niego korzystać w dni powszednie w godz. 10.00-17.00 oraz w każdą drugą sobotę miesiąca w godz. 9.00-15.00. Na miejscu zawsze będą czekać osoby z zespołu Gdyni Rodzinnej, które służą wiedzą i doświadczeniem.

ikona