1385 (1085) 2019-10-25 - 2019-11-07

Gdyńskie „Ciapkowo” z nowym pawilonem

Wiceprezydent Gdyni Michał Guć z jednym z czworonogów w nowym pawilonie gdyńskiego Ciapkowa // fot. Karol Stańczak

Wiceprezydent Gdyni Michał Guć z jednym z czworonogów w nowym pawilonie gdyńskiego Ciapkowa // fot. Karol Stańczak

Ma ocieplane i klimatyzowane boksy, wybiegi zewnętrzne i jest przeznaczony dla psów. Dzięki niemu psiaki będą mogły spędzić zimowy okres w cieple. W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” otwarto nowy pawilon. Może pomieścić nawet 170 czworonogów. Koszt inwestycji to prawie 4 mln zł. To kolejny etap modernizacji schroniska, ale to jeszcze nie koniec zmian.
Jego budowa trwała prawie rok, ale teraz mogą się nim już cieszyć wszystkie futrzaki z „Ciapkowa”! Gdyńskie schronisko zyskało nowy pawilon dla psów. W jego oficjalnym sobotnim otwarciu wziął udział wiceprezydent Gdyni Michał Guć, który przeprowadził jednego z czworonogów do nowego boksu.
„Ciapkowo” zmienia się z roku na rok. To kolejny nowoczesny pawilon. W tej chwili, po zakończeniu tej inwestycji, wartej blisko 4 miliony złotych, wszystkie psy w schronisku mają zapewnione dobre i godne warunki. Pawilon jest klimatyzowany i ocieplany, a więc zwierzęta nie będą marzły w zimie, ani nie będzie im też gorąco w lecie. Liczymy oczywiście na to, że znajdą swoje domy, ale póki są tutaj, mają teraz naprawdę wygodnie. To konsekwentna polityka miasta, aby poprawiać warunki w schronisku dla zwierząt. W pierwszym etapie wybudowaliśmy pawilon dla 100 psów. Później była kociarnia dla 140 kotów i w tej chwili otwieramy ten nowy pawilon dla 170 psiaków – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Pawilon ma wydzielone boksy dla zwierząt i część zewnętrzną, z której mogą korzystać czworonogi. Jest też osobne pomieszczenie dla szczeniaków.
To jednak jeszcze nie koniec zmian w gdyńskim schronisku. Tydzień temu ruszyły prace przygotowawcze do budowy kolejnego elementu. W miejscu starych boksów dla psów stanie budynek weterynarii o powierzchni 204 metrów kwadratowych.
W stanie surowym zamkniętym zostanie on ukończony jeszcze przed zimą, a latem przyszłego roku będzie można już z niego w pełni korzystać. Koszt tej inwestycji to około 2 miliony złotych.

  • ikonaOpublikowano: 24.10.2019 14:23
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 24.10.2019 14:30
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona